| georgia a întrebat:

ne-am mai intalnit pe TPU si vreau sa va mai pun o intrebare.care este cea mai simpla cura de slabire(deja beau ceai verde, am slabit 3 kg intr-o luna da vreau mai mult si mai repede sa dau jos)orice cura e bine venita(fara pastile ca nu vreau sa-mi distrug stomacu). mersi la toti care m-au ajutat.

Răspuns Câştigător
| LoryM22 a răspuns:

Buna uite niste retete care au efect, cel putin eu le-am tinut si au avut efect, depinde de organism si nu sunt asa de drastice ca sa-ti afecteze organismul, incearca-le pe toate pe rand si cea care crezi ca este acceptata de organismul tau si vezi ca da mari rezultate sa o ti mereu.
Dieta disociata simpla
Reteta de slabit:
Aceasta dieta disociata este o dieta ce tine relativ putin (4 zile) si este ideala pentru a pierde din greutate inainte de un eveniment important!
Principala caracteristica este consumarea unui singur tip de alimente in fiecare din cele 4 zile.
Ziua 1: fructe (se alege un singur fruct, de exemplu mar, si se consuma in cite cantitati se doreste).
Ziua 2: lactate - un sigur fel dintre branza, lapte sau iaurt, in cantitati la alegere
Ziua 3: cartofi, fierti, fara condimente sau unt.
Ziua 4: carne, slaba, de pui sau vita, nu prajita in ulei.
In urma dietei, daca este tinuta corect, se pot pierde aproximativ 2-2.5 kg si este relativ simplu de tinut.

O alta reteta de slabire ar fi :
1 ZI: macaroane cu branza;
3 ZILE: orez fiert;
3 ZILE: pui fiert sau la gratar;
3 ZILE: cartofi;
3 ZILE: legume si fructe crude;
3 ZILE: carne vita fiarta sau la gratar;
2 ZILE: lactate;
3 ZILE: carne de pui-peste-vita la gratar sau fierte
1 ZI: dulciuri.
Zilnic obligatoriu se bea 2 litri apa cu lamaie.
In 3 saptamani se slabeste 7 kilograme.

sau...

Reteta de slabit: Se mananca timp de o saptamana numai: carne fiarta, iaurt dietetic, branza dulce, oua.
Se consuma in orice cantitate si combinatie.
In tot acest timp se bea ceai verde. Cate o cana pe zi.
Se slabeste in jur de 5kg.

Depinde cat vrei sa slabesti, trebuie sa mananci exact cum este regimul nu altceva, Bafta.

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca tu esti cea care incerca sa ramana insarcinata, pot doar sa-ti spun ca asta si cura de slabire se exclud. Nu poti tine cura de slabire cand incerci sa ramai insarcinaa far sa-i daunezi bebelusului.

| nicky a răspuns:

Georgia nu te-as sfatui sa faci cura de slabire daca esti insarcinata. Oricum daca slabesti prea mult dintr-o data vei ramane cu vergeturi.

| macarale a răspuns:

In primul rand, daca esti insarcinata si tii la copilul pe care o sa il ai, renunta la cura de slabire.
in al doilea rand, orice metoda ai alege pentru a slabi nu tb sa te scada in greutate mult si repede. vei pune la loc la fel de repede, daca nu chiar mai mult decat ai reusit sa slabesti. ia-o incet, dar sigur. fa-ti un regim alimentar sanatos si obisnuieste-te sa faci efort fizic (nu tb sa alergi k pentru maraton, urca pe scari in loc sa iei liftul de exemplu)

| georgia explică:

Draga raul. ce medicamente de slabit poti sa-mi recomanzi?
mersi.

| fisshu a răspuns:

Sport si alimentatie sanatoasa

| mioara_1431 a răspuns:

Nu mai manca paine, consuma iaurt dietetic, lapte degresat, legume, fructe de cate ori iti este foame

| danonino girl a răspuns:

Sex

| raul_1089 a răspuns:

Bea medicamente de slabit

| jasmina a răspuns:

Mai mult de trei kg.pe luna este deja daunator sanatatii, daca intrebi un dietetician, tot asa ti-ar raspunde. Poti incerca dieta de 90 de zile, detalii, intereseaza-te pe net...