| flory7 a întrebat:

Nici nu stiu cu ce sa incep.Sunt impreuna cu El de 1 si jumatate.Amandoi suntem din Braila.Eu sunt la facultate in Bucuresti iar el a terminat anul trecut facultatea tot in Bucuresti.Nu pot sa zic exact ca a terminat-o pentru ca nu a luat licenta.Anul trecut fiind amandoi in acelasi oras, petreceam foarte mult timp impreuna si ne intelegeam super bine.In vara anului trecut dupa ce am luat vacanta am plecat amandoi acasa, dar din toamna cand a inceput facultatea m-am intors doar eu inapoi la Bucuresti. El a ramas acasa pentru ca nu si-a gasit nimic de munca in Bucuresti(dar nici nu a cautat prea mult pentru ca nici acasa nu munceste). I-am propus sa vina in Bucuresti sa isi gaseasca de munca si sa ne mutam amandoi(nu sa ma intretina el, fiecare cu banii lui). Nu prea a fost incantat.Nu ii place in Bucuresti deloc, considera ca aici cheltuie prea multi bani pe chirie si de aceea mi-a zis ca singurul motiv pentru care s-ar intoarce aici as fi eu.Acum prioritatea lui este licenta. dar apoi ce va mai fi nu stiu.Am stabilit ca redeschidem subiectul asta dupa ce da el licenta, adica in februarie. dar toate astea ma macina rau. Voi ce credeti? Merita sa sufar asteptand o decizie din partea lui? Merita sacrificiul de a fi in fiecare saptamana pe drumuri numai ca sa il vad pe el? Il iubesc foarte mult si stiu ca si el ma iubeste. Dar mi-e frica de o deziluzie, mi-e frica ca nu o sa fiu eu motivul ala puternic pentru care el s-ar intoarce in Bucuresti.Astept parerile voastre.

Răspuns Câştigător
| chuckie a răspuns:

Pai |ce-i drept daca si el te iubeste mult sigur va accepta si la fel daca va iubiti mult merita sa te duci... dar nu cred ca pe fiecare saptamanahappy, la2-3 big grin (inteleg totusi ca nu puteti sta unul fara altul ), ei daca ma gandesc bine... el ar fi cel care ar trebuie sa vina aici. tu trebuie sa termini facultatea |e greu ce-i drept sa-ti gasesti un loc de munca|dupa parerea mea daca te iubeste sigur va fi alaturi de tinewinking sper sa ai o relatie placuta:* succes happy

6 răspunsuri:
| 1micdamare a răspuns:

Voi fi foarte direct si asta te va supara la un moment dat, dar e mai bine asa, vei intelege mai tarziu:
Nu esti tu cea care trebuie sa isi faca griji pentru relatia voastra, ci el! si cem mai bine ar fi sa vada ACUM(poate a si inceput sa observe)ca nu e bine sa stea cu o fata ca tine! de ce? uite ce cred eu:
ESTI PERICULOASA, EGOISTA SI SLABA DE INGER!
Argumentez:
Il barfesti si nu in fata unuia sau doi, ci a unei planete-oricine poate intra, traduce si citi!
Vorbesti de o viata in doi, dar te plangi si te jelesti ca faci sacrificii banesti si de mers cu trenul sa il vezi... jalnic!
Il numesti puturos pentru ca nu vrea sa munceasca, poate ca e putoare, dar cel putin nu vrea sa fie sclavul modern al sistemului de ***! Iar daca vb de munca...munceste tu si da-i exemplu, nu da sfaturi de kk!
Intrebi lumea daca se merita sa astepti... oare pe cati i-ai intrebat cand te-ai pus cu cracisorii in sus?
Ti-e frica de ...deziluzie? ha ha ha, cred ca ti-e frica sa recunosti ca esti slaba de inger si nu te poti controla!
Preferi sa arunci o povara pe creierul altora, sa i pui sa gandeasca pentru tine, deoarece tu esti prea lenesa sa gandesti si sa te autoanalizezi? urat! f. urat!
Daca ai un gram de bun simt, nu te mai lega la cap cu niciun tip, pana nu afli cine esti si ce poti cu adevarat!
E tot ce pot sa spun, suna urat, stiu... dar e cel mai bine asa!

| msonegirl a răspuns:

Interesante intrebari, intrebari la care iti poti raspunde doar tu, noi putem sa-ti dam doar un sfat.

Intradevar e dificila situatia voastra, mai ales ca unul dintre voi trebuie sa fie pe drumuri ca sa-l vada pe celalalt. Incercati sa luati o decizie impreuna, sa va faceti un plan (oarecum): sa faceti cu randul sau sa va hotarati in ce oras ramane fiecare.

Incearca sa-l ajuti si tu, cautandu-i de lucru. Cand va vedea ca te implici poate se va hotari.

Succes!

| Leocerba a răspuns:

"dar mi-e frica de o deziluzie"
hehe, deziluzie? daca iluziile ti-s prea mari, realitatea iti da cu minus.
Il iubesti mult, stii ca si el te iubeste si-i ceri sa vina langa tine. Dar daca el dupa licenta isi gaseste un loc de munca departe, intr-un colt de tara? te duci? cat il iubesti? veeeezi? asa gandesti tu.

| purenerve a răspuns:

Iti spun din inima ce poti face risca sicastiga sau pierde! daca il iubesti nai ce pierde niciodata ramai cu experienta si clipele frumoase! o intrebare sti ce este dragostea? SAI DAI PUTERIA CUIVA DE A TE DISTRUGE AVAND TOTALA INCREDERE CA ACEASTA NU O VA FACE! e ft greu cu iubire dar e mai greu fara! salut

| flory7 explică:

Multumesc frumos pentru raspunsuri:*

| flory7 explică:

In primul rand nu ma cunosti ca sa afirmi asemenea lucruri.In al doilea rand nu l-am barfit(daca tu asta consideri barfa treaba ta). am vrut niste pareri de la necunoscuti pentru ca de la prieteni le-am primit. Tu daca ceri o parere de la cineva insemna ca barfesti? In al treilea rand nu ma refeream la sacrificul banesc.pacat ca asta ai inteles. Iar in ultimul rand comentariul cu "cracisorii in sus" mi se pare chiar de prost gust. Daca te crezi asa istet nu recurgi la asemenea vocabular