| anonim_4396 a întrebat:

Hi TPU! Am o mare problema. Imi place mult de un baiat, pe care, sa zicem ca il cheama X, si e cu un an mai mare decat mine si cred ca si lui ii place de mine. Dar, nu aceasta este problema. Problema este ca prietenei mele ii place de un baiat, sa zicem ca il cheama Z, din clasa noastra, la care ii place de mine, dar si mie imi place de el, dar nu la fel de mult ca si de X, dar cand imi vorbeste, am impresia ca e menit sa fie al meu si cand il vede prietena mea ca el vb cu min si nu cu ea, se uita urat la mine. Cum sa fac sa ma intorc la X si sa scap de iubirea catre Z, fara sa o ranesc pe pritena mea prin fapul ca vb cu Z mai mult ca ea deoarece daca observa ca lui Z ii place de mine, va fi trista toata viata si vai fi mai ales suparata pe mine... Ce sa fac? Funda:X

Răspuns Câştigător
| TinkerBell_3614 a răspuns:

Draga,cred ca cel mai bine pentru toti ar fi sa'l lasi pe necunoscutul z,daca tot zici ca de x iti place mai tare,baietii vorbesc si spun multe dar sa nu crezi in toate,fa ce'ti spune inima,lasa prietenia cu z pentru ca ii faci dureros prietenei tale,o prietenie e mai scumpa,chiar de acel z nu va fi cu ea, dar ei ii va fi mai usor sa vada ca tu o sustzii, cel putin asta e parerea meahappy