| Butterfly7 a întrebat:

Nu mai pot din cauza stresului si a fricii. Va rog sa ma ajutati. Sunt insarcinata? Deci, menstruatia trebuia sa-mi vina pe data de 3, 4 sau 5 (in ian. mi-a venit pe 15). Nu cred ca mai sunt virgina (nu am avut sangerari), chiar daca nu am avut relatii sexuale cu penetrare. Dar, prietenul meu mi-a introdus degetul acolo cam 2 cm max. O alta chestie, e ca si eu i-am pus mana acolo, si probabil, cum avea lichid, sa fi pus mana apoi acolo la mine, dar nu cred! De alta data, a fost chestia ca eram amandoi excitati, si ne-am umezit pe pantaloni foarte tare, oarecum secretiile acelea unindu-se si cumva sa fi ajuns in vagin, nu stiu. Este vreo posibilitate ca de la crema depilatoare sa-mi intarzie menstruatia? Sunt disperata. Nu stiu ce sa fac. Am vorbit cu prietenul meu si cu o prietena si mi-au spus ca n-are cum, ca trebuie sa-mi vina cat de repede. M-am gandit sa fac un test de sarcina. Sunt minora. Nu stiti o cale cum sa-mi fac niste analize de sange sau o programare la ginecolog fara sa stie ai mei? Rog seriozitate. Multumesc enorm.

Răspuns Câştigător
| anestiuta a răspuns:

Draguta, sa stii ca poti afla si singura daca esti virgina sau nu, folosindu-te de o oglinda (daca este ceva ce acopera o "gaurica" si este alba sau roz, atunci esti virgina d.p.d.v. fizic.
Ciclul poate intarzia de la pastile pe baza de hormoni sau steroizi (pentru. alergii sau boli pulmonare), de la o raceala si, logic, din cauza stresului. Stai linistita, sansele ca tu sa fii ramas insarcinata sunt aproape 0. Hai, respira adanc, linisteste-te, totul o sa fie bine. Mult succes si ai grija de tine!

7 răspunsuri:
| Silviu591 a răspuns:

Nuuu nu te mai ambala..nu ai nimic..nu ai cum sa ramai de la atat

| Azµre a răspuns (pentru Silviu591):

Silviu n-ai ce face in cazul de fata. Trebuie sa mearga la doctor nu e normal sa intarzie cum spune Dania19, insarcinata nu are cum sa fie o prostie daca citesti postul meu anterior o sa vezi ce a mai itnrebat userul respectiv. Ori face misto de noi ori nu o duce capul si atunci ii trebuie ajutor. Numai inteleg nimic de la copii din zilele noastre... Spune-mi tu ce intelegi?

| Silviu591 a răspuns (pentru Azµre):

Poftim? Fostei mele prietene i-a intarziat 2 saptamani o data, din cauza ca a fost racita, si mai intarzie si de la stres, e ceva normal, nu neaparat are o boala si da..intrebarea chiar a fost prea stupida nu stiu sigur daca troll sau nu merge prea bine creierul.
Sincer nu stiu ce sa zic.mi se pare ca devin din ce in mai prostuti...mai needucati si e numai vina parintilor.

| Azµre a răspuns (pentru Silviu591):

Boala nu mosule, raceala da, stres, caldura etc etc, dar in cazul ei problema e din alta parte. intelegi ce vreau sa spun. Bibilica e problema.

| benga94 a răspuns:

Hmmm pentru inceput nici o crema nu poate face sa iti intirzie ciclul! Din ce imi spui tu mie nu are cum sa fii insarcinata, prea mult fabulezi cu pusu mina inapoi si altele, du-te la farmacie si cumparati 2 teste de sarcina, 1 il faci azi si unul peste citeva zile si asa o sa stai linistita, inca ceva daca nu sunteti pregatite de relatii si de alte chestii nu le faceti, mai asteptati ca uite asa deveniti parinti din prostie, daca ti-a bagat degetul posibil sa nu mai fii virgina nu trebuie neaparat sa curga singe femeile au himenul diferit, la unele curge iar la altele nu curge, sper ca te-am ajutat.

| Azµre a răspuns (pentru benga94):

Nu nu n-ai citit o alta intrebare a userului uite aici :

"Heyhappy Este posibil in cazul in care faci sex oral, iar baiatul ejaculeaza sau elimina lichidul acela transparent, fata sa ramana insarcinata? Sau numai pe cale vaginala este posibil? Mercihappy"

| Dania19 a răspuns:

Nu e nevoie sa mergi la doctor happy totul e ok... nu ai ramas insarcinata, nu ai cum sa nu mai fi virgina daca nu ai avut relatii sexuale happy probabil iti intarzie menstruatia, stai linistita happy