| Alëxąndŕą a întrebat:

Buna nu o sa inteleg never ever baieti.De ce o fata cu un bronz frumos si trasaturii urate va place mai mult ca de exemplu: Eu am niste trasaturi superbe care nu au pic de imperfectiune, nu am cosuri, bube sau ceva de genul pe fata, dar toate astea au venit cu un pret.Am o piele ei bine alba nu ma pot bronza, dar never nu o sa ma vedeti cu fond de ten nici cand o sa fiu mai mare. De ce o fata exemplu eu: Cu fata rotunda si tunsa scurt (cleopatra) si cu trasaturii perfecte (ochii albastru, nas mic, sprancene care chiar daca nu m-am pensat sunt perfecte cu forma fetei mele, buze mici si rosi fara urma de crapaturi) Nu va place... si o fata Cu bronz nu neaparat creol va place cand are capul mare are ochii mici, se penseaza are si nas mic, si gura mica are erupti pe fata, cosuri, si care ii vine parul in ochii sa o avantajeze e mai frumoasa ca mine nu inteleg pe bune? Nu trasaturile conteaza? Va rog nu ziceti de interior, exterior acum vorbim despre frumusete! Da sunt geloasa pentru ca eu sunt fruoasa si nici nu ma machez, iar ea isi da cu glosuri si o plac toti baieti pe bune?

28 răspunsuri:
| DNSK a răspuns:

Lauda de sine.ai ai ai.nici n-am citit tot k m-am lovit de superba ta descriere ce-mi suna a copil frustrat! da-ne pace.mai cresti.si revino at.

| dana85 a răspuns (pentru DNSK):

Daca esti constient de calitatile tale nu inseamna neaparat ca te lauzi. Eu apreciez oamenii care sunt constienti de valoarea lor.

| DNSK a răspuns (pentru dana85):

Sunt cel mai frumos cel mai inteligent, stiu sa ma asortez, prietenii ma plac.buh.asta imi suna a cult al personalitatii! wtf? mi-au murit laudatorii si trebuie sa fac ceva. exact! ma loghez pe TPU! may. daca nr de la nicku tau reprezinta anul de nastere.t rog mai gandeste-te la asta! incurajezi o generatie de copii care iti intorc vorba, vb urat, etc.k lista poate continua! so.come onnn...

| Alëxąndŕą explică (pentru DNSK):

Macar eu stiu sa scriu draguta nu ca tine care in afara de prescuratari altceva nu stii, dar asta e situatia esti un prost.Gata si cine a zis ca ma laud? M-am descris, dar se pare ca nu stiti nimic si sunteti niste perrsoane cu cosuri si bube pe fata care v-ati cam ofensat...O.o.O am ofensat castigatori de la Miss Ugly? Of saracuti...(Uni) cica sunt narcisista de ce ca sunt constienta de cum arat si stiu sa ma evidentiez.In fine nu am cu cine discuta decat cu niste frustrati.

| DNSK a răspuns (pentru Alëxąndŕą):

Cosuri si ce-ai zis u aveam la varsta ta! vorbeste in numele tau te rog, copil frustrat ce esti! lauda de sine nu miroase a bine! nu ai auzit-o pe doamna sa zica asta?! esti praf! si miss ugly? si ce vorbesti u acolo? stii u cum aratam noi? si daca e la o adica.mai bine urat decat plin de impresii si fite! de vina's cei ce te-au crecut! or sa vada ei asta cand o sa mai cresti! bafta!

| Alëxąndŕą explică (pentru DNSK):

Nu am de ce sa fiu frustrata sau sa ma laud cand te intreaba cineva cum arati cum ii zici? Am zis cum arat si de v-ati ofensat in fine... Apropo daca nu am cosuri este ca m-am tratat, dar nu cu orice (ulei Jonson Baby face minuni in 3 zile au disparut toate) Si apropo nu sunt narcisita poti sa spui asta, dar nu ma deranjeaza sau ca ma laudstraight face atata vreme cat stiu ca nu e adevarat. Apropo ai auzit de litera mare? La inceputul propozitie? Cred ca da, dar te-a durut mana in fine...
Ja Ne!

| DNSK a răspuns (pentru Alëxąndŕą):

laughing asta se aplica la scoala si distanta de la inceputul randului o iei de 2 degete! nu? ar fi ceva sa fac asta pe TPU! si 2: ba esti o narcisista fara limite! mama ta e mandra de tine? o sa aiba de tras cu tine mai tarziu de nu-i adevarat! sper sa citeasca ce-am scris eu aici! nu am jignit nu am injurat! dar nu in felul asta iti cresti copilul! n-o sa te multumeasca nimic in lumea asta, si nimeni n-o sa fie la nivelul tau! o sa ai prietene exact k tine, superficiale, narcisiste, barfitoare, etc! n-o sa stii cum ii sa fii cu mana intinsa si sa primesti ajutor din jur. da, cum iti asterni asa dormi. so.zi faina sa ai si da-mi pace k noi nu suntem pe aceeasi lungime de unda! so.ai grija! si vezi k "v-ati" se scrie corect "v-ati"

| Alëxąndŕą explică (pentru DNSK):

Eu barfitoare, narcisita?laughing) parca as vorbi opusului emeu apropo v-ati se scrie v-ati nu v-ati ai grija cum scrii sau ce nu stii? Consulta un dictionar sau codul bunelor maniere ti-ar prinde foarte bine.

| DNSK a răspuns (pentru Alëxąndŕą):

Dictionar? pentru? buh taci si cauta-ma pe afara! si intreaba-o pe doamna cum se scrie!

| Alëxąndŕą explică (pentru DNSK):

Nu am de ce big grin stiu sa scriu corect => spre deosebire de tine.

| DNSK a răspuns (pentru Alëxąndŕą):

Ai vrea sau ti-ai dori sa scrii corect?! multi mai sunteti pe lumea asta.

| Alëxąndŕą explică (pentru DNSK):

Dragule,stiu sa scriu corect, dar tu faci mare caz pe tema "narcisita", dar eu nu educ pe nimeni.Crede ce vrei poti sa crezi ca esti Napoleon este problema ta.

| DNSK a răspuns:

Aaa apropo.nu-i frumos ce-i frumos ii frumos ceea ce-ti place!

| Heather2001 a răspuns:

Stii,e un proverb care ti se potriveste:"Lauda-ma gura ca de aia iti dau friptura." Te lauzi singura, pun pariu ca nu se uita nimeni la tine si o dai pe TPU cu narcisismele, ca doar puterea anonimatului e mare.Rusine!

| Criss003 a răspuns:

Ti'au murit laudatorii sau ce? nu conteaza cum arati, sufletul conteaza. si ce crezi ca esti unica naturala care nu se machiaza?
nu, draga mea mai sunt. de exemplu eu. si eu am ochii albastri nu ma pensez, buze mici fara crapaturi. si pielea mea e potrivita. pe mine ma prinde bronzu si imi sta super.
dar apropo daca tot ai vorbit de aspectul fizic. ai uitat sa iti lauzi fundul si sanii, ma rog daca ai. poate fata aia e de gasca si din ce te plangi aici esti geloasa pe ea. mai bine erai uh ea nu? asa te placeau toti baietii.
poate e si curuvlita. vrei sa fii k ea? daca nu, atunci stai in banca ta.

| dana85 a răspuns:

Draga Alexandra, sa stii ca uneori dragostea e oarba si cand vezi cu ochii dragostei vezi altfel, iar omul pe care il iubesti, chiar daca e urat il vezi frumos. Inteleg ca ai trasaturi frumoase, dar in loc sa fii fericita, iti otravesti sufletul cu alte lucruri care nu au ce sa caute in mintea ta. Cultiva-ti frumusetea care o ai si scoate-o in evidenta, sa stii ca frumusetea vine din interior, da-i clasa, contureaza-ti chipul cu suras, ochii cu priviri calde si fata cu trasaturi senine. Ai incredere in tine si in frumusetea cu care te-a inzestrat Dumnezeu si apreciaz-o, fii vesela si optimista. Daca cineva nu te place, el nu exista pentru ca nu stie sa se apropie de sufletul tau sa-ti citeasca frumusetea. Nu alerga dupa trenul ce nu opreste in gara ta, nu cu el vei calatori pe drumul vietii. Fii speciala si asteapta acel om special care te stie aprecia. Asculta gandurile ce ti le-am trimis si vei vedea ca, in viata ta, lucrurile se vor schimba.Astept sa ne mai auzim. happy

| MarianWLF a răspuns:

Oau chiar stii sa te descrii!
Sti fiecare cu ce ii place poate are o personalitate care ii face pe toti sa se simta bine langa ea de aia o plac.Intr-un fel nici mie nu mi-ar comveni sa imi fure cineva fetele sa zic asa dar ce poti sa faci sa o iei la bataie? Oricum stai linistita baieti care se uita dupa ea nu sunt singurii de pe lumewinking

| noescape a răspuns:

Off doamne, un baiat de pe TPU sa o complimenteze repede pe donsoara frustrata perfecta...macar din mila, chiar sufera!sad

| TrendyHedgehog a răspuns:

Scuze ca iti zic asa pe fata dar esti cam frustrata.Fiecare baiat are gusturile lui nu poti sa judeci pe cineva pentru ca ii plac fetele bronzate.Crede-ma ca esti foarte norocoasa ca ai o frumusete naturala si stai calma ca o sa gasesti un baiat care o sa te placa pentru naturaletea ta.Asta e baietilor din ziua de azi le plac fetele cat mai machiate si sa arate ca niste curve(scuze de cuvant).Tu sa zici mersi ca esti frumoasa si ca n ai nevoie de tone de machiaj, etc.winking

| tocariuc a răspuns:

Sa stii ca mult mai mult conteaza personalitatea si modul in care te comporti decat aspectul fizic

| ExpertInLove a răspuns:

Eu nu cred neaparat ca o plac baieti pentru frumusete(pe care nu o are, si apropo: nu inteleg obsesia ta pentru bronz, si la modele e mai bine ca pielea sa fie deschisa, e mai frumoasa, mai feminina si eleganta). Poate o plac pentru ca e bogata. Dar de obicei baieti (care nu merita nimic daca sunt asa) plac fetele cu prea mult tupeu si o gura mare. N-ai ce sa-i faci. Si eu cred ca e mai bine sa te placa cineva pentru interior nu pentru exterior fiindca tu in interior ramai la fel dar frumusetea e trecatoare.

| florin97 a răspuns:

Pai depinde si de baiat daca e unul cumsecade sigur ca nu va vrea sa fie cu "bronzata" ci ca una ca tine. dar data e unu dependent de sex n-ai ce face asta-i viata de baiat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine a zis ca baietiilor le plac fetele bronzate :-&?

| gmxromania78 a răspuns:

Depinde si de aspectul sufletesc, nu doar trupul. Daca cineva este frumos dar sufletul ii e plin de "jmecherie si laude" sa stii ca nimeni nu se v-a mai apropia de el/ea multa vreme pana isi va da seama ca se poarta "regeste". Asa ca un sfat ar fi sa fii mai "dulce" cu cei din jur, si sigur te vor aprecia pentru tot ce faci, ajuta-i pe cei din jur. Iar daca ai numai baieti cu fite, atunci nu te mai uita ca acei baieti sunt radical diferiti fata de unii normali... Acei tipi se dau la fete care nu au o viata stabila si umbla dupa "cai verzi". Fii linistita, nu stiu ce varsta ai dar asta e sfatul meu. Tine cont de el.

| Deyush08 a răspuns:

Fata draga, esti cam narcisista! :*

| anuryM a răspuns:

Nu conteaza ca esti frumoasa. daca el o iubeste pe fata respectiva sau poate ca se intelege mult mai bine cu ea decat cu tine si asta conteaza.nu conteaza ca esti tu zana zanelor si ca ea are tenul mai inchis.iti dau un sfat vezi sa nu devi narcisista cu parerea asta a tawinking

| Razz_4917 a răspuns:

Sincer, eu ca baiat nu as sta cu tine de ce? Pentru ca esti putin cam narcisista iar din punctul unui baiat nu prea se suporta fitele. asa ca incearca sa nu mai fi asa si sa fi o persoana normala hazlie si ai sa vezi ce succes o sa ai.

| MadalinaCristina a răspuns:

Paii, din cate vad eu iti place sa te lauzi singura, m-ai lasa-i si pe altii sa o faca. Si poate ca acea fata nu are fite si nu se lauda asa mult. Deci incearca sa faci asta mai putin.
pa!