| anonim_4396 a întrebat:

Nu prea am cu cine sa vb despre problema mea si am ales TPU sper sa- mi dati ceva sfaturi, pareri. Ok pov mea e cam asa:am o rel de 1 an si ceva cu un tip. ne iubim nu a fost usor dar am reusit sa ramanem impreuna. De curand am vazut niste apeluri pe mobilul lui de la o tipa. Prima data s-a panicat nu stia ce sa zica mi-a zis o minciuna mai mare ca el, dar dupa a vazut ca nu-l cred si mi-a zis ca este colega lui de la servici. Am sunat inainte sa imi zica cine e tipa si mi-a smuls telefonul din mana spunandu-mi ca e prea tarziu sa dau telefon la ora aia, era cam ora22. S-a enervat si mi-a zis ca eu niciodata nu il cred si ca ii era frica sa-mi spuna pentru ca stia cum reactionez. Nu il cred, ba mai mult am impresia ca de la un timp s-a cam schimbat sau poate mi se pare mie nu stiu ce sa cred. Au fost 2 apeluri din ce.am vazut, 1dta a sunat el sa o anunte ceva si 1data ea tot asa - in interes de serviciu spune el. Imi zice ca ma iubeste si ca nu a facut nimic si ca sunt fraiera ca nu-l cred; ca gresesc foarte mult bla bla, ma rog voi ce parere aveti, sunt cam debusolata si in acelasi timp foarte afectata.eu una sunt sigura ca e ceva la mijloc. multumesc ca ati citit :* o seara buna

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu una cred ca nu ai absolut nici un drept sa te uiti in lista lui de apeluri si, cu atat mai mult, sa suni si sa verifici. Mi se pare un gest de o mizerie umana greu de calificat si sa nu fii uimita daca pentru acest gest te va parasi. Nu stiu daca e ceva la mijloc, cred ca orice om normal ar fi reactionat asa daca partenerul de viata ar fi comis o asemenea magarie. Eu cel putin, ti-as fi luat telefonul si 22 asa cum era, te-as fi scos in strada, sa te duci unde vezi cu ochii. Poate altadata ai fi respectat mai mult intimitatea unui om care iti este partener, nu sclav.

5 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Nu stiu, dar nu e frumos sa-l controlezi in halul ala.Si prietenul meu primeste apeluri de la nre necunoscute dar nu ii scot ochii acum pentru atata lucru, i se poate intampla oricui!
Daca el ti-ar fi facut la fel?! Cum ai fi reactionat?!

| doc a răspuns:

Daca te insala cu adevarat primul semn sa stii sigur asta e ca se comporta cu tine mai frumos decat de obicei si iti spune ca te iubeste de mai multe ori decat inainte( unele persoane pot reactiona total invers, adica sa te evite cat mai mult)

Daca nu au aparut inca semnele astea atunci nu te insala inca dar urmeaza, deci fa tot cei posibil sa-l opresti, ( incearcal odata, spune-i ca stii totul despre relatia lui cu asazisa colega de servici, dar fii atenta in momentul in care ii spui sal privesti fix in ochi si sa-i vezi reactia, chiar daca neaga lucrul asta e deja prea tarziu ca o sa-ti dai seama).
Sper ca nu-i adevarat ceea ce toti banuim

Toate cele bune

| clauclau_6191 a răspuns:

Esti nebuna rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu unul cred ca ascunde ceva.si normal ca nu poti sa ai incredere.la cate se intampla in ziua de azi. poate poti sa aflii ceva fara sa stie el.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hei dar stati putin nu-l controlez non stop. Si pana la urma el a inceput cu controlatul telefoanelor si altele... M-am uitat intamplator si am vazut ...reactia lui mi-a dat de gandit. Oricum multumesc pentru raspunsuri. Si pentru clau : prefer sa fiu eu nebuna decat sa fie adevarat ce banuiesc. Bye