| uuSexi a întrebat:

Nu stiu ce sa fac inca il mai iubesc pe fostul iubit. ce pot sa fac sa-l` recuceresc ...sa ma bag cu el in seama sau ce as putea face ca il am inapoi? ceva sa-l impresioneze si sa se gandeasca la mine... funda.MUltumesc!

7 răspunsuri:
| LaLaLaLoveAlex a răspuns:

În primul rand trebuie să clarifici, dacă întradevăr îl iubeşti din suflet sau este doar frica de singurătate ce nu te lasă să renunţi la el. Întreabă-te dacă el merită să suferi aşa de mult pentru el? Dacă ai începe relaţia din nou totul ar fi ca înainte? Dacă răspunsul la aceste două întrebări este da, atunci merită să încerci recucerirea.

Dacă el te-a părăsit pe tine cere-i încă o şansă. Nu te umili în faţa lui, şi nu te apuca să plângi în genunchi să te ia înapoi. Bărbaţii de la astfel de gesturi, se sperie şi fug. În loc de scene, mai bine sună-l şi roagă-l să te asculte. Încearcă să fii cât mai liniştită, şi să îl convingi că nici nu a fost chiar aşa de rău împreună. Aminteşte-i momentele plăcute petrecute împreună, fă-l să râdă.

Fii prietena lui de suflet. Fă-l să creadă că ai acceptat despărţirea, dar ai fi foarte supărată dacă nu va-ţi mai întâlni şi nu aţi mai avea ocazia să discutaţi ca pe vremuri. Se va simţi bine că nu vrei să renunţi la prietenia lui, orice ar fi. Încearcă să îl convingi că eşti sinceră, şi cu o faţă inocentă sedul încet înapoi.

Implică-i prietenii în împăcare. Dacă eşti prea mândră şi orgolioasă ca să îl rogi să îţi mai dea o şansă, atunci cere ajutorul prietenilor lui. Vorbeştele despre sentimentele tale, dar nu colora prea tare situaţia. Scopul tău este ca în locul tău ei să facă treaba grea şi să îl convingă. Prietenii lui sunt în clar cu situaţia şi ştiu dacă fostl prieten suferă sau nu din cauza despărţirii. Dacă el mai vrea să vă împăcaţi sau nu.

Dacă tu l-ai părăsit pe el.

Prefă-te că nu sa întâmplat nimic. L-ai părăsit dar nu te-ai gândit la consecinţe. Singura soluţie este să te prefaci că a fost o glumă. Dacă el nu te crede atunci încearcă cu unele mici şmecherii. Prefă-te că eşti supărată pentru că el nu te mai vrea deloc. Pentru că tu ai vrut doar să îi testezi dragostea.

Dacă înainte de despărţire i-ai înşirat toate defectele, atunci eşti într-o situaţie mai grea dar nu una fără ieşire. Spune-i că ai fost nervoasă şi ştii că aşa nu trebuie să se comporte nimeni, ai greşit. Arată cât de mult îţi pare, dar nu îl îngrădii pentru că acest lucru ar fi prea mult pentru el.

Baftă multă îţi doresc!:*:*

| AlinaaAli a răspuns:

Depinde de ce v-ati despartit!
poate ca mai ai sanse! incearca sa vb cu el pe mess si sa ii spui ce simti! sau bea ceva sa te ameteti, prinzi tupeu si mergi si te intalnesti cu el sau il suni si ii explici ca nu poti sta fara ellaughing
sau dc nu incerci sa te uiti la alt baiat? poate ca ar fi mai bine asa!
dc sa tot suferi dupa unu' cand poate 3-4 ar vrea sa fie cu tine! ti-e greu un pic la inceput dar cu timpul il uitiwinking

| serendipity8300 a răspuns:

Nu cred ca il iubesti asa de mult ci e doar frica de a pierde cv ce ai avut. probabil nu ati avut cea mai fericita relatie dovada e ca acum a devenit fostul. sfatul meu mai gandeste-te poate ai doar impresia k-l iubesti cand de fapt esti doar atasata emotional de el.

| uuSexi explică (pentru serendipity8300):

Il iubesc foarte multe si nu vreau sa-l pierd.as face orice pentru el.

| trăncănici a răspuns:

Dacă el nu mişcă nici un deget, abandonează ideea.Nu s-a terminat lumea la el.Mai cunoaşte şi alţi băieţi,sunt sigură că dacă încerci tu de la sine să-l ignori, îl vei uita în cîteva zile. Pune-ţi aspectul la punct şi frecventează un loc cu băieţi mulţi, vei vedea cît de apreciată eşti! Succes!

| scamelia a răspuns:

Incearca sa fi mai indiferenta daca chiar tine la tine se va intoarce.Lasal sa vezi ce are de gand. Daca o s avada ca il suni mereu ii trimiti mesaje nu cred ca va veni mai repede din contra. Parerea mea acum faci cum crezi ca iti e mai bine:*

| beyblader50 a răspuns:

Sai faci o favoare