| KinderBeeeib a întrebat:

Nu stiu ce sa mai fac! Am fost cu un baiat de care imi placea mult si inca imi place si din cate spun prietenii si lui.Ii placea foarte mult de mine si a suferit mult, si eu la fel.Ne-am "despartit" din cauza unor tampenii si pentru ca el statea non-stop cu o fata pe care o urasc din tot sufletul de ani buni! Nu stiu daca stiau dar in trecut au mai fost impreuna si cel mai bun prieten al lui mi-a zis ca el inca o place dar ea nu.El e mai mult bad-boy dar nu e genul sa se drogheze sau sa fumeze si sa se joace cu 100 de fete.El chiar e diferit si tin mult la el si nu as vrea sa il pierd dar sunt atat de rusinoasa si timida cand il vad si inima mea vrea sa sara din piept dar dupa cele intamplate nici nu ne mai vorbim si o colega care a stat cu aia 2 mi-a spus ce s-a intamplat si nu stiu daca ma minte sau nu dar zicea ca baiatul ala ma place mult dar cand e cu cealalta parca ma uita si ca la adevar si provocare a sarutat-o de 5 ori (nu stiu unde) si eu chiar nu stiu ce sa cred si ce sa mai fac! Vreo parere despre ce ati face voi? Povestea e mai lunga dar nu as vrea sa va plictisesc mai tare decat cred ca am facut acum sad ma simt oribil ce ati face voi?

6 răspunsuri:
| wolder a răspuns:

Tu clar il iubesti.
Dar el, de el ce crezi? te iubeste?
daca te iubea oare te mai insela cu tipa aia?

relatia nu e destul de solida si v-ati despartit din toate tampeniile.
Cred ca nu tine la tine asa cum probabil spune.
Eu in locul tau as uita de el pentru ca lui chiar nu-i pasa de tine si mi-as vedea de viata mea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intr-o relatie,nu e important doar sa ai sentimente pentru iubit/a.E nevoie si de comunicare,incredere,respect etc.
Voi,la capitolul ''comunicare'', ati stat prost. Daca te deranja ca statea cu acea tipa, trebuia sa-i spui ca ti-e antipatica si nu-ti face placere sa-l stii prin apropierea ei. Poate, daca-i spuneai, lucrurile decurgeau altfel.
Ai spus ca mai ai sentimente pentru el.De ce nu ii spui asta? Gandeste-te ca,lucrurile nu se vor inrautati daca vei face acest pas.Din contra,poate se imbunatatesc.
Paulo Coelho zicea:''Cate lucruri am pierdut din teama de a nu pierde!''
Daca nu-i vei spune ce ai pe suflet,ce te macina,vei continua sa ai starea asta de cacao si nu-ti doresti asta, crede-ma! Fii curajoasa!
Daca nu te poti exprima bine cand sunteti fata-n fata, scrie-i un mesaj.

Pe urma, vei stii un lucru sigur! Ori aveti o sansa, ori ba.

| KinderBeeeib explică:

Inca un detaliu.Ei nu sunt impreuna.Se uita mereu la mine cand trec pe langa el.Dar din nou e mai mult bad -boy stie ca il plac dar el e mai timid ca mine si prietenele mele imi spun sa-l las dar chiar nu stiu ce sa mai fac.

| BlueViP a răspuns:

Deci el acum e cu ea sau nu? Daca da, daca simte ca cu ea uita de tine poate ca nu mai ai ce face. Incearca sa vorbesti cu el si vezi ce mai poti face.

| Diana867 a răspuns:

Sincer, incearca sa vorbesti cu el. Sa-i ceri scuze ca poate ai gresit si tu si sa-i spui ca inca tii la el cu adevarat! Si incearca sa lasi timiditatea la o parte ca viata merge inainte orice s-ar intampla. Succeshappy

| DeeaSiAjunge a răspuns:

Sa vad daca am inteles bine. Ai fost cu el, v'ati despartit din ceva neimportant ( deci relatia voastra nu era suficient de puternica si probabil nu tineati suficient de mult unul la celalalt). Acum el sta cu o alta fata, si prietenii lui iti spun ca el inca te place si pe tine dar o place si pe ea raised eyebrows? Baiatul asta chiar nu pare sa merite. Dar daca tu chiar tii la el foarte mult, ai putea pur si simplu sa vorbesti dechis cu el, sa ii spui ce simti, nu sa asculti de barfe si vorbe care ar putea sa nu fie adevarate. Greu cu iubirea asta, a? Am cam trecut si eu prin asa ceva, dar mi-am facut curaj sa vorbesc cu el si acum avem o relatie fericita de aproape 9 luni. Nu risti, nu castigi! Mult succes si sa ma anunti ce ai facut :*!