| LoCkStaR24 a întrebat:

Sall! Am o mare problema! Imi place nebuneste de o fata dar acum se afla intr-o relatie si nu stiu ce fac! Sunt mort dupa ea!
Acum 2 ani si ea ma placea adica cand ne intalneam stateam mult timp impreuna( ea statea ca eram eu si invers, daca ma intelegeti ce vreau sa spun). Si chiar si ceilalti stiau ca ma place!
Acum vorbim cand ne intalnim si ma atinge din greaseala(cica) imi zambeste(ea se afla intr-o relatie repet!) Dati-mi un sfat plzzz ca nu stiu ce sa mai cred

6 răspunsuri:
| grab a răspuns:

Exista sanse sa ii spui ca o placi si sa nu afle celalalt sa iti rupa fashu?

happy

E posibil ca uneori sa existe relatie doar din comoditate si unul ca tine sa fie oportun pe un asemenea fond! Dar atentie ca roata se intoarce.

| SefaTa97 a răspuns:

Buna.
E clar ca te place, doar ca nu vrea sa renunte la relatie poate pentru ca nu e sigura ca relatia cu tine ar tine( sau ca tu vrei sa fii cu ea), sau pentru ca pe prietenul ei il iubeste si tu esti o atractie. Cel mai bine e sa vorbesti cu ea, dar sa fii sigur ca prietenul ei nu vede(nu de alta dar ai putea-o baga in belele), sa ii spui ce simti pentru ea, si vedeti daca renunta la prietenul ei sau nu. Daca nu, renunta! happy

| BlakeLively a răspuns:

Daca iti place de ea spune-i, iti va parea rau daca i-o trage ala inaintea ta.
Glumesc!(no offence)
Marturiseste-i ce simti pentru ea, pentru ca este posibil sa mai tina inca la tine, daca te atinge "din greseala" si iti zambeste. Nu ai nimic de pierdut. Lupta pentru ea! Bafta!

| VeteranReintors a răspuns:

Ia-ti inima in dinti si spune-i.

| PatroescuLuluLui a răspuns:

Cred ca e cam complicat, dar de ce atunci cand te placea nu o bagai in seama? Poate vrea sa te faca gelos sa vezi ca-ti place de ea, sau a vazut ca nu are nici o sansa cu tine, si a imcercat sa te uite, lucru foarte posibil.Dar daca au relatie frumoasa te rog sa nu o strici

| poxiipox a răspuns:

Daca nu ai curaj sa-i spui ce simti, fa-o sa creada ca esti mai special decat iubitul ei...incearca s-o faci sa rada (fetele adora asta), poti sa te interesezi de ce ii place sa faca, ca mai apoi sa o surprinzi intr-un mod placut..nu stiu.zic si eu...probalil ca ea asteapta sa vada ca esti mult mai special decat ceilalti chiar si decat prietenul ei..asa ca BAFTA!