| elisselena a întrebat:

Buna TPU as vrea parerea voastra pentru ceva, mie imi place de un baiat care e in aceiasi clasa cu mine, eu stiu ca lui ii place de o prietena de-a mea, insa ieri am jucat adevar-provocare iar el arecunsocut ca ii placea de mine cand era mai mic, dar acum nu a zis nimic cum ca m-ar place! Iar astazi eu eram suparata cand vedeam ca fetele mai aveau putin si sareau pe el insa el a venit la mine si m-a rugat sa-i scot un pachet de servetele din buzunar pentru ca el era ud...eu cred ca putea face singur asta sau putea pune pe altcineva pentru ca mai era lume la noi in clasa. Oricum eu cred totusi ca nu ma place aaa si da tot ieri am jucat "sticluta" iar el m-a sarutat pe obraz o data si eu la fel. eu ma simteam minunat dar oare el, el ce simtea? oricum voi ce credeti am vreo sansa cu el, macar merita sa-i spun ca-l plac mai ales acum cand stiu ca si prietena mea cea de care ii place lui ii place si ei de el. Oare merita sa-i spun sau sunteti de parere ca n-am nicio sansa?

3 răspunsuri:
| Sweet00gum a răspuns:

Nu ai de unde sa stii de cine ii place cu adevarat. TI-a spus ca i-ai placut cand era mai mic...Eu nu cred ca uiti pe cineva asa usor, si daca candva ti-a placut cineva, unde a fost foc, este cenusa. Eu te sfatuiesc sa nu ii spui direct ca il placi, ci sa ii dai de inteles. Nu cred ca ai ceva de pierdut! happy

| xKitiiii a răspuns:

Hei elisselena.
Exista doua variante :
1.ai sanse minime,deoarece cei doi prieteni ai tai se plac reciproc,si cu siguranta vor forma un cuplu, iar in ochii lor vei fi doar un obstacol, iar gestul cu servetelele a fost un simplu gest de amicitie sau simpatie pentru prietena fetei pe care o place.
Sau :
2.Simpatia fata de tine (de cand era mai mic) s-a transformat in iubire.Si ca afirmatia ca i-ar placea de prietena ta este doar un gest pentru a te face "geloasa", si se pare ca a reusit :*. Iar el ti-a dovedit ca te place intr-un fel chiar daca nu e chiar apropierea pe care ti-ai dori-o tu. Daca tii asa la el atunci spune-i ce simti pentru el si ii vei vedea reactia care sigur va fi una placuta, dar asta nu si pentru prietena ta... explica-i si ei mai intai situatia pentru a nu se simti "tradata" de tine si daca tine la tine cu adevarat te va intelege cu siguranta, chiar daca va fi putin bosumflata la inceput ii va trece.
Incearca cu acel baiat.Nu ai nimic de pierdut! happy Deschide-te in fata lui si te va intelege cu siguranta.
Sper ca te-am ajutat happy.
Pa Pa wave Funda? big grin

| lovenonylove a răspuns:

Eu cred ca da si nu fi rusinoasa spune ce simiti daca vrei cheamalk personal sau lasa-i un biletel in banca sau in geanta si el o sa te placa mi mult ...fi tare incearca si eu cred ca da de ce sa te alega pe ine daca erau alti isi putea cere un coleg sau asa dar tea ales pe tine. sfat:daca o sa fi cu el fi sincera si nu ascunde nimic ade el caci n-are rost. tine ma la curent pa