| Roscata_3068 a întrebat:

Nu stiu cum sa incep...
Dar vreau sa va spun ca am un prieten pe care parintii nu il accepta!
Eu ma simt foarte atasata de el si cred ca si el de mine.Relatia noastra a inceputt pe vara, iar acum continua.
Parintii mei nu DELOC sunt de acord deci ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| cryssa a răspuns:

Doar cu un an?laughing
te rog, daca e doar cu un an mai mare si e un baiat destul de bun, nu inteleg ce au impotriva luithinking
cm ziceam, incearca-le sa le explici si lor situatia
pana la urma o sa inteleaga
daca va iubiti cu adevarat nimic nu poate sta in calea voastra!
mult succes:*

4 răspunsuri:
| cryssa a răspuns:

Pai dc nu il accepta?thinking
ce are baiatul acesta iesit din standardele parintilor?
incearca sa le explici cat de minunat e baiatul acesta, daca il placi cu adevaratlaughing

| Maya_9911 a răspuns:

Explica`le ca ai crescut, si acum poti face si tu diferenta intre bine si rau. Spune`le ca le multumesti ca isi fac griji, dar ai trebuii sa-i dea o sansa prietenului tau, macar pentru a`l cunoaste mai bine si pentru a vedea adevaratele lui intentii. Explica`le ca poate e ceva trecator, sunt multe sanse ca NU el sa fie baiatu` vietii tale.nu cred ca esti ft mare la ani happy si da`le de inteles ca e ceva trecator, poate asa se vor linistii si vor intelege. Multa bafta!kiss

| Diiispe a răspuns:

De ce nu sunt de acord? E prea mare?
Poate parintzilor tai le e frica sa nu te piarda. Sau sa te faca sa suferii. Explicale ca incerci sa fii mai independenta, sa ai o viata a ta, iar daca o sa te faca sa suferii o sa iti dai seama singura ce o sa trebuiasca sa faci p viitor.winking! Dar trebuie sa te lase sa te lovestii si singura de lucruri grele!
Iar daca nici asa nu o sa te inteleaga incearca sa ai o relatzie cu el cat mai discreta. straight face. Daca chiar il placi cu adevarat!

| Roscata_3068 explică:

PS El e cu un an mai mare decat minetongue