| VodkaCoca a întrebat:

nu stiu cum sa'l fac pe fostul meu sa inteleaga ca ne'am despartit, suntem despartiti de 8 luni si am stat impreuna 2 ani si 6 luni a fost primul baiat pentru mine, recunosc ca uneori imi este dor si ma gandesc la clipele petrecute cu el ma mai uit la pozele cu noi si spun "ce frumos era" insa el de 8 luni a inceput sa'mi faca viata un calvar straight face, imediat cum l'am lasat imi zicea ca daca nu ma impac cu el ma distruge, eu radeam, dupa aia a venit la mine acasa si ma cerut de sotie laughing atunci radeam cu lacrimi, ma suna, mai nou sa facut prieten cu amici buni deai mei bine ca amici mei nu prea il considera dar na, cum ajung la discoteca maxim 20 de minute apare si el si nu isi ia ochi de pe mine, primesc flori acasa, si acum ieri seara a facut alta faza de care simt ca m-am saturat, eu am alta relatie ma simt super bine sunt fericita, si am iesit cu prietenul meu si seara trebuia sa ne intoarcem amandoi acasa ca ai mei au zis sa il invit si pe el la cina, si coboram din masina si surpriza mi-a scris in fata blocului cu spray colorat ca ma iubeste si prietenul meu s-a cam suparat incepe sa creada ca eu mai am ceva cu fostul meu, desi am vorbit de atatea ori cu fostul meu sa ma lase in pace sa'mi fac viata mea sa ramanem amici sa'si gaseasca si el pe cineva sa iubeasca, si nu intelege, imi tot zice ca eu pana nu ma impac cu el o sa stea mereu sa'mi faca faze, mentionez ca el are 24 de ani, odata ma intorceam de la magazin si el era in fata blocului la mine ma luase cu forta sa ma bage in masina straight face, simt ca nu mai pot mi-a facut prea multe faze, ce sa fac sa'l fac sa inteleaga? sad Ms anticipat celor care au avut rabdare sa citeasca laughing si sa'mi raspunda :*.

24 răspunsuri:
identitate
| identitate a răspuns:

Iti recomand niste filme. Daca te-ai uitat la prea multe, nu te mai uita si pune mana pe o matura si pe niste cratite. Poti sa incepi chiar sa scrii pentru ca nu duci lipsa de imaginatie.
Oricum de un psiholog ai nevoie sigur, iar daca exista o farama de adevar in ceea ce spui, aveti nevoie amandoi.

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Pinky, look at me, look at me.
Personal nu cred nimic din ce ai scris pentru ca se observa clar ca esti mandra de faptul ca unul e in limba dupa tine. Fostul arata beton si fetele sunt in limba, dar el le **** si pa si vine in fata blocului si imi scrie mesaje de iubire? Hai, te rog! Esti inconsecventa, incoerenta, mandra, orgolioasa. Si mai suferi si de lipsa de atentie.

Daca e adevarat, sper sa te lase amandoi. O meriti. Cu o tipa ca tine nu as trece nici strada.

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Mda, uite rasfoiam situl si ghici ce am gasit Pinky? Linkul asta:
http://www.TPU.ro/......celei-mai/
unde scrii matale alb pe negru "Pinkyy' a răspuns:
Da asa fac si eu cand ma suna cineva s'au ma intreaba cineva pe mes chiar si amici, le spun ca am prieten chiar daca nu am, ca de fiecare data cand se aude ca ma las cu prietenul hop ma suna baieti sa iesim la un suc prieteni care se baga in seama, e unu care de 3 ani se tine dupa mine". Nu te-o invatat mama sa nu minti ca nu este frumos? Sau cumva ego-ul tau nu e pe deplin satisfacut? Oricum ar fi. jenant!
Aaa si sa pun si data la care ai dat raspunsul sa nu se spuna ca mint eu apoi (15 Aprilie 2010 00:09 )
Pinkyy' a răspuns.

Asa ca, draga mea, fuguta la edit si modifca raspunsul ca eu pe al meu nu il sterg.
Te faci de ras singurica fata. Flu-flu. Ramai la schimbat rujurile ca aparent baieti nu ai, ci doar imaginatie.

| madalicious a răspuns:

Da-i un pumn in fata si explica-i : Bai fraierule, au trecut 8 luni! Nu mai vreau sa fiu cu tine, eu am deja un prieten pe care il iubesc si cu care sunt fericita! Asa ca ori ramanem prieteni fara sa fii obsedat de mine, ori dispari din viata mea!

Asa i-as face eu. Dar aici depinde de tine ce si cum ii spui.

Bafta!

| VodkaCoca explică:

Fostul arata destul de bine, e frumos, se ocupa cu ce se ocupa si totusi sa stau cu el cu frica de zi de zi ca voi ramane singura nu e chiar placut, la politie am fost deja si mi'au zis ce nu are voie sa mearga la discoteca? Ca cine a scris in fata blocului mi'au zis ca nu numai pe el il cheama asa laughing)) si i'am zis ca ma tot suna si au zis ca se ocupa si dupa 2 saptamani mi'au zis ca doar in conversatile la telefon nu este nici o amenintare nimic, parinti mei stiu ce face el, uneori le este frica si la parinti mei sa ma lase sa ies din casa laughing, cand ies din casa unul din parinti mei iese mereu pe geam si se uita dupa mine, si persoanele care zice ca chiar ma iubeste, oare ma iubea si cand ma insela si oare ma iubea si cand a dat in mine? happy poate intr'un fel ma iubeste si'a tatuat numele meu cand inca eram cu el pe brat are chipul meu, dar totusi, a facut ce a facut!

| VodkaCoca explică:

Si am prietene care sunt in limba dupa el laughing dar el le **** si pa, dar faza ca m-am desp de el ca a dat in mine, m-a inselat la greu, si eu i'am facut multe, nu l'am inselat dar de exemplu faptul cand auzeam ca ma inseala ii spargeam geamu la masina ii zgariam toata masina chestii de genu laughing)) si chiar se amuza cand ii spargeam geamu la masina s'au ii zgariam masina ca oricum a 2'a zi era ca noua laughing)

| VodkaCoca explică:

Nu inteleg ce minciuni am inventat, nu stiti voi viata mea deci nu dati cu vorba aiurea ca am inventat. Eu v'am cerut doar un sfat cu ce as putea sa mai fac, fake nu sunt cum zice cineva pe aici, razvan lasase alt raspuns, si dupa la editat de asta am raspuns ca fostul arata destul de bine are fete cate vrea, la inceput imi placea si mie cand se mai tinea dupa mine facea fel si fel de chestii dar totul are o limita, am stat 2 ani si 6 luni cu el si eu am initiala la numele lui tatuata, avand in vedere ca el are numele meu si chipul meu, oricum nu trebuie sa va dau voua explicatii lasati'mi mesaj cu id si va explic acolo mai multe. happy

| alonet a răspuns:

Este politie si poti sa il reclami happy

| mocatofa a răspuns:

Am mai intalnit mincinosi" dara u esti mai penibila ca toti""" ar trebui sa mai lucrezi la capitolul asta ".

| Unique a răspuns:

Pinkyy : acel baiat te iubeste cu adevarat. 2 ani si 6 luni e mult fata.Gandeste-te ca doamne sfinte te iubeste, nu fi proasta, treaba ta

| jony a răspuns:

Nici unu dintre voi doi nu e mai bun, asa ca succes, vezi ce faci pe viitor! Nu mai bine!

| 38499388seby29 a răspuns:

Quin, sunt de acord cu tine 100%,. si da numai cineva care iubeste se poarta asa mai ales daca tu esti si cu alt baiat si el tot te vrea acolo trebuie sa fie ceva,. si totusi in final e viata ta si alegerile tale, numai ca nu trebuie sa uiti un lucru aceste chesti te vor urma in momentu cand nu-ti va merge bine cu dragostea, o fie ceva de genul o,''mai baiatul acela candva chiar ma iubea, as fi fost eu fericita cu el'',. si in finalul final este ca chiar este politie prieteni parinti care in cazuri de genul te poate ajuta sau si mai bine sa il inviti pe respectivul la o intalnire cu actualul tau iubit si cu tine de fata sa beti un ceai o cafe si sa vb politicos si sa-i spuneti ca vreti sa va lase in pace si ca va iubiti unul pe altul,(unul pe altul, tu si actualul)si sunt convins ca se va da batut si te va lasa inpace(vechea vorba nu fugi dupa caruta care nu te asteapta) pa prietenul tau TPU

| patriciaxd a răspuns:

Lol

uite un sfat pentru fake-uri cum esti tu:
inainte sa faci conturi si sa inventezi povesti diverse creeaza numai una singura ca sa nu te incurci in minciuni.

pana la urmatoarea poveste de adormit oameni creduli get a live :*

ps: thank u zbenguici

| CHILIPIR a răspuns:

Important este sa stii tu daca il mai vrei inapoi. Dupa ce te-ai decis cheama-l la o discutie fata in fata si spune-i ce-ai hotarat. Adu-i argumente de ce ai ajuns la concluzia aia si daca te vede atat de hotarata o sa-si dea seama ca nu are rost sa incerce sa-ti mai schimbe parerea. Te ameninta pentru ca e disperat si nu vrea sa te piarda. Explica-i ca daca te iubeste trebuie sa se gandeasca la fericirea ta... daca fericirea ta nu mai este alaturi de el fa-l sa inteleaga asta. Poate chiar v-a accepta sa fiti doar amici. Succes!

| sensibilosu a răspuns:

Dai bataie!

| gyorgya a răspuns:

Mai.parerea mea e sa vorbesti cu parintii tai si sa le spui, daca n-ai facut-o pana acum, ca fostul tau prieten nu te lasa in pace si fazele pe care le face.rogai pe ei sa stea de vorba cu el si sa-i explice intai cu frumosul ca u nu il mai iubesti si nu mai doresti sa aveti o relatie. ei stiu mai bine ce sa-i zica, sunt maturi si au in spate o experienta de viata. mi se pare ca a devenit obsedat de ideea asta fostul tau, si sincer pe mine m-ar pune pe ganduri un astfel de comportament.ma gandesc sa nu se ajunga la altceva, nu stii ce are in cap.cateodata dragostea si obsesia pentru o persoana poate duce la fapte neprevazute. sper sa reusesti sa fii linistita. baftahappy

| barbiegirl16 a răspuns:

Pfffffff... baiatu acesta este obsedat de tinehappy
eu zic sa incerci sa te impaci cu el si sa o luati de la capathappy
nul mai lasa sa sufere.straight face
punete si tu putin in locul lui tiar convenii sa il iubesti pe un baiat asa de tare, si el sa nu te bage in seama?straight face
nu cred, pai incearca si dai macar o sansa. 2 ani si 6 luni nu-i putin.
ii mult nu are cum sa te uite asa usor fato`.
lasaoh go on ca orice fata ia bataie de la baieti cateo`datatongue
dar mno.tot impreuna is daca se iubesc nu? :X
eu zic sa stai de vorba cu el poate ajungeti la o concluzie.
daca zici ca si arata binesmug
si prietenele tale is in limba dupa elhappy
numa ca pe ele le **** si le lasa...happy
te rog frumos vb cu el :X

| YukiMrM a răspuns:

Pinky iti spun doar ca esti o mare "proasta" ca l-ai lasat. happy

succeswinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un lucru e cert: chiar te iubeste baiatul asta, i-ai sucit mintile.
Adevarul e ca e greu sa uiti 2 ani si ceva de relatie.
Probabil el e mai insistent de felul lui, nu se lasa cu una cu doua.
Cateodata iti doresti sa fi iubit/a cu adevarat, iar cateodata ajungi sa te saturi de atata iubire.
Ca si in alte domenii, si aici, in dragoste, timpul le va rezolva.
Totusi incearca sa porti o discutie serioasa si civilizata cu el.
Fa-l sa inteleaga ca nu mai simti nimic pentru el, ca ce a fost, a trecut si acum iubesti pe altcineva.
Mult succes si multa rabdare, o sa ai nevoie!big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Il poti acuza de hartuire

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Frate, nu vede nimeni ca o vrea din mandrie? adica, daca ar iubi-o, i-ar da drumul! come on, tipul vrea trofeul inapoi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti fraiera

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dk e adevarat inseamna ca a capatat o obsesie...probabil ca te-a iubit mult si nu poate trece peste asta

| madalinutzzzzzzzzzzza a răspuns:

Esti intr-o situatie dificila si marturisesc ca si eu am fost in aceeasi situatie k si tine Tu spui k ai stat 2 ani si ceva cu el si daca tipul a ajuns sa te iubeasca e ceva happy Tu trebuie sa ii explici frumos, fata in fata ca nu mai merge, sa isi vada de treaba lui dar asta depinde doar de tine, poate ca TU poate inca mai vrei si iti place sa te caute si de asta nu poti sa ii spui scurt si la obiect sa te lase in pace! Nu de putine ori am auzit replica: "daca nu ar fi gelos, nu m-ar iubi!" Sa vedem EL nu este gelos pentru ca te iubeste, ci e gelos pentru ca se simte amenintat de un potential rival si ii e frica sa nu te piarda si de asta tot insista sa te caute si te va cauta in continuare si o sa iti faca faze si mai urate care vor duce la Polite daca zici ca nu poti scapa de el. Sfatul meu este sa vorbesti odata cu el pentru totdeauna si sa ii explici ca nu va mai fi nimic intre voi 2 si pana la urma va intelege si se va plictisi SA TE CAUTE daca nu il vei baga in seama! Eu asa am facut si a mers. Te pup si bafta :*!