| smileysmiley a întrebat:

Vreau sa stiu si eu cum sa ma impac cu un baiat pe care il plac si ne'am certat din nimic. Defapt nu ne'am certat. El incepea sa se "joace" spunandu'mi ca "numai vb cu tine" si el imi spunea ceva sau ma intreba si dupa ce'i raspundeam spunea "gata numai vb cu tine" si de la o joaca s-a suparat pe mine FARA SA"I FAC NIMIC! Si el acum CHIAR vb cu mine prin intermediul altor persoane...doar i'a zis unei colege de cateva ori sa'mi zica mie ceva dar de 2 zile numai ma baga deloc in seama. Comunicam intr'un fel cu privirea. Se uita la mine un pic abatut...nu stiu sa explic si eu la el suparata. Si a pus pe un baiat prieten bun cu el sa'mi zica "Stiu ca il placi pe ***" si eu nu recunosc pentru ca poate isi bate joc de mine ca a mai facut'o.
cum pot sa'l determin sa se impace cu mine? Vreau sa fim ca inainte. Eram foarte buni prieteni.ne spuneam secrete.mergeam impreuna acasa de la scoala [si cu alti colegi]. Radeam la glumele lui.acum ma abtin s'o mai fac. Si ziua lui e tocmai in februarie si il pune pe prietenul lui sa ma sune si sa'mi zica lista lui de invitati. Acum o saptamana eram si eu pe lista si acum numai sunt...
Va rog mult ajutati-ma crying

Răspuns Câştigător
| fluturas a răspuns:

Pai sunt vreo trei situatiihee hee
1. stai linistita ca asa sunt mai multi baieti. mai indiferenti nu te baga in seama, dar pana la urma tot o sa povesteasca cu tine pentru ca sunteti colegi si chiar nu are cum sa te evite total.
2. tine la tine ca la o prietena=amica, si se joaca si el putin vrea sa te enerveze, dar da semne ca nu poate fara sa iti ceara parerea sau fara sa povesteasca cu tine pentru ca ii pune pe prietenii lui sa iti trimita anumite mesajewinking si te-a sters de pe acea lista cu invitati doar ca sa vada ce spui si cum reactionezi... daca totul continua asa si tu nu esti invitata la ziua lui iti dau un sfat si zic ca ar ramane surprins daca ai face asa : sa zicem ca el te'a sters de pe lista de invitati, tu incearca sa aflii pana la ce ora are petrecea cu invitatii lui. dupa ce se termina petrecerea eu zic sa mergi pana la el sa ii spui la multi ani si sa ii daruiesti un cadou frumos ii poti spune ca ati fost prieteni buni candva si nu merita ca doar dintr'o joaca sa stricati totul. mai ales daca chiar il placi ar fi un gest frumos sa vada ca iti pasa de el.
3. stii cum ii faza aia ca baietii se fac indiferenti pe langa fete, iar apoi fetele incep sa'i placa mai mult? poate asta incearca el acum, poate chiar ii place de tine...si este indiferent ca sa te faca sa il placi mai mult, daca chiar era suparat pe tine cu siguranta nu le mai spunea prietenilor lui sa iti zica tie nujtu ce. te ignora total, asa s-a distantat putin, dar totusi ar mai vrea sa iti ceara din nou parerea

deci ai spus ca il placi -dovedeste'i, si fara sa te simti rau, sau sa simti ca isi bate joc de tine, chiar daca ar face asta... tu incearca sa vezi daca si lui ii place de tine sau doar isi bate joc.nu pot sa-ti spun motivul pentru care chiar nu mai povesteste xu tine. ti-am spus ca ar putea fii vreo trei posibilitati.
dar daca tie iti place de el, incearca sa povestesti cu el. ai putea ca intr'o zi sa te prefaci ca nu s-a intamplat nimic si sa il saluti pur si simplu sa'l intrebi ce face, mai vb voi de scoala, teme, bla bla poate tine...
daca nu, si vezi ca el chiar nu te mai baga in seama, ia-l frumos intr'o pauza tragel deoparte si intreaba'l : cu ce ai gresit de nu te mai baga in seama? ...si oricum pana in februarie mai estewinking sunt sigura ca daca v-ati inteles asa bine vei aparea din nou pe lista de invitati. tu nu fii indiferenta si arata'i ca iti pasa si ca iti lipsesc discutiile cu elwinking sunt convinsa ca vei reusi!

4 răspunsuri:
| fluturas a răspuns:

Nu ai pentru ce, ma bucur ca te-am putut ajutawinking

intersanta faza laughing " fata cu care nu vorbesc, vrei sa faci proiectul cu mine?"hee hee
ma bucur ca v-ati impacat si vorbiti din nou...
s-ar putea sa aiba, desi ma indoiesc. probabil vrea si el sa te chinuie un pic laughing sa vada ce mai zci. cum ai spus si tu, nu risca, mai bine ramaneti doar prieteniwinking kiss

| smileysmiley explică:

Pana la urma multumesc pentru raspunsuri si mai ales lui Omidaaa...
Stiti cum m-am impacat cu el? Faza e ca el nu a vorbit cu mine pana joi, iar joi intr'o ora profesoara ne'a zis sa facem un proiect in maxim 4 persoane si el mia zic ceva de genu ''Fata cu care eu nu vorbesc, vrei sa faci proiectul cu mine, un baiat si inca o fata?'' [ma rog el a spus pe nume]. Si eu i'am zis ''Mda.pana acum nu vorbeai cu mine si acum...'' Si el a zis ''Acum vorbesc, de ce nu stiu dar vreau sa facem proiectul la mine'' Si eu am acceptat si de la ora aia ma baga in seama.se intorcea la mine la banca cum facea de obicei...acum vorbim prin sms-uri.
Stiti care e o faza pe care n'o inteleg?
El cica are o iubita si mereu el pomeneste de ea cand este cu mine.si cu altii. Dar nu in genu ''Cat o iubesc...'' ci '' o invit la ziua mea si pe Madalina''. Si mi-a spus acum mai noi ca si eu sunt invitatalaughing la ziua lui...
Cateodata el da semne ca ma place.si cateodata nu. Chiar nu-l inteleg... dar mai bine nu risc...
Multumesc inca o data!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vrei sa fim prieteni

| stavgiku a răspuns:

Treaba e ca lui ii place de tine...asa ca decide ce sa faci mai departe.