| AdelaDiana a întrebat:

nu stiu parca am cazut in depresiecrying si am nevoie de ajutorul tau.Am 15 ani, sint cu un baiat de jumatate de an, il iubesc enorm de mult.Il cunosc decind am 10 ani.Ne iubim la nebunie, totul e bine.Aseara am vorbit despre viitorul nostru, adica unde va invata el unde voi invata eu.Si el a spus ca de mic si-a pus in plan sa duca sa invete in Paris, pentru ca in tara asta nu are nici un viitor.Eu cind am auzit l-am intrebat si cind vrea sa plece in Paris, iar el a spus ca peste 1-2 ani.Eram ambii in oras, cind am auzit m-am oprit eram de miina, am tras miina si am ramas pe loc si ma uitam la el, si mi-au dat lacrimile. El a venit si m-a cuprins si atunci am inceput sa pling inca mai tare.Si el imi spunea nu stiu ce dar nu auzeam nimic, ca si cum eram doar in lumea mea.Ne-am oprit pe o banca si el a spus:Si eu stau si ma gindesc cum sa te las eu in Romania si sa plec in Paris. Dar trebuie. O sa invat acolo citiva ani dar voi veni in vacante. Eu taceam nu stiam ce sa spun, era pentru prima data cind am plins in fata lui.Eu il iubesc atit de mult.Si stiu, sint sigura ca relatia noastra va dura 1 an sau 2, adica pina va pleca in Paris. Dar cind va pleca, eu ce voi face? Noi ne vedem doar in weekend-uri pentru ca invatam in scoli diferite si el intr-un capat de Bucuresti dar eu in altul.Si 5 zile nu il vad si mi-e atit de dor de el, nu suport. Dar cind nu il voi vedea cu lunile imi puteti spune ce voi face? Ca eu nu stiu... crying crying crying crying

3 răspunsuri:
| marcelan25 a răspuns:

Pai,daca ii sigur ca pleaca,atunci cred ca ar fi mai bine sa incerci sa te indepartezi de el,chiar de va fi foarte greu,avand in vedere ca il iubesti. Incearca sa iesi cu prietenele tale in oras,incearca sa-l eviti, asa o sa poti trece peste asta! Stiu ca-ti este greu, dar mai bine acum decat in ziua cand va pleca, va fi mult mai dureros pentru tine!

| JustDoIt456 a răspuns:

Scumpo.Imi pare rau. Prietenul meu a fost plecat 10 zile si nu suportam sa ma astept. Incearca sa te linistesti, poate cind o sa plece o sa vorbiti zi de zi, stiu ca asta nu o sa inlocuiasca imbratisarile, zimbetul, parfumul sau. Daca tu crezi ca o sa suferi atit de mult fa ceea ce ai decis, insa gindeste-te bine.Mult succes, bucurate de timpul pe care inca il mai aveti impreuna.:*

| AdelaDiana explică:

M-am gindit sa punem capat relatiei noastre, ca sa nu ma atasez de el din ce in ce mai mult si atunci imi va fi mult mai greu...