| AdelaDiana a întrebat:

de cind am 10 ani imi place de un baiat cu ochi albastri. Dar nu i-am spus pina acum pentru ca eram prea mica pentru intilnirir si in plus acel baiat e cu 2 luni mai mic ca mine.La 13 ani i-am spus el m-a ignorat deodata. Dar acum am 14 ani si sintem impreuna de 2 luni, imi este frica doar de un lucru sa nu nedespartim.Stiti voi baietii in ziua de astazi niciodata nu le convine ceva si cauta fata perfecta si mi-e frica ca eu sa nu fiu acea fata perfecta. Dar va da-ti seama deja de 4 ani il plac SI DIN CE IN CE MAI MULT.Il iubesc atit de mult.Totul e super acum, dar...stiu ca va parea absurd si o sa va par doar o zapacita indragostita dar, eu nu vreau sa ne despartim niciodata.Credeti ca e posibil asa ceva ca o relatie de la 14 ani sa fie pe totdeauna? Eu cu adevarat sint doar o fata sufletista, si pling de la orice, si daca el mi-ar propune sa ne despartim vreodata, nu stiu ce va fi cu mine.
Deci ce credeti?

Răspuns Câştigător
| alabalaportocalala a răspuns:

Pai sa stii ca daca iubirea este foarte maree pentru amandoi nu cred ca ar fi nici-o problema! IDEEA ESTE SA VA IUBITI UNUL PE CELALALT FOARTE MULT!winkingsi treaba cu fata perfecat nu cred ca este foarte adevarata, pentru ca daca te iubeste tu esti fata lui perfecta! incerca sa-i arati cat de mult il iubesti tu pe el, si nu te mai gandii la despartire! gandeste-te ca-l iubesti foarte foarte mult si atatwinking!
Sper ca te-am ajutat!winking
P.S:Nu conteaza cum suna atunci cand esti indragostitalaughingwinking

3 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Pai asta este o problema generala la adolescenti.Toti sustin ca prima iubire, va fi prima si ultima ca doar cu el vrei sa ramai sa.Nu e adevarat, sunt cazuri foarte rare in care relatia rezista de la prima, ca prima relatie sa fie si prima si ultima.Respect pentru acele persoane! Esti indragostita pana peste cap, nebuneste, il vezi doar pe el in jur?!

| Issaa a răspuns:

Ai o poveste destul de asemanatoare cu a mea, cu o singura exceptie : eu inca nu am facut pasul de a-i spune asta si de al intreba daca vrea sa fie cu mine Ma rog. de peste 2 ani il plac foarte mult nici nu'ti dai seama cat. Pe la 11 l'am obesrvat in parc, pe la 12 am inceput sa vorbim, nu foarte mult dar ne salutam. Vara trecuta a fost foarte urata. Nu ne mai salutam si ma simteam prost. eu in timpul scolii nu pot merge afara [ sunt de dupa masa si nu am timp ] poate e din cauza asta. Acum sunt cu gandul la el... [ scuze greselie si sper ca nu te-am plictisit :* ]

Te PwP :* si dupa mine nu cred ca va veti despt pentru ca ai luptat mult pentru asta si soarta v'a adus impreuna :* bucurate de clipele astea :*

| AnonimNoName a răspuns:

E posibil sa ramaneti impreuna pentru totdeauna, daca va iubiti mult. niste prieteni de-ai parintilor mei sunt impreuna de la 13 ani si de curand s-au casatorit.
P.S.: acum au 22 de ani, cam asa