| AdelaDiana a întrebat:

nu stiu parca am cazut in depresie si am nevoie de ajutorul tau.Am 15 ani, sint cu un baiat de jumatate de an, il iubesc enorm de mult.Il cunosc decind am 10 ani.Ne iubim la nebunie, totul e bine.Aseara am vorbit despre viitorul nostru, adica unde va invata el unde voi invata eu.Si el a spus ca de mic si-a pus in plan sa duca sa invete in Paris, pentru ca in tara asta nu are nici un viitor.Eu cind am auzit l-am intrebat si cind vrea sa plece in Paris, iar el a spus ca peste 1-2 ani.Eram ambii in oras, cind am auzit m-am oprit eram de miina, am tras miina si am ramas pe loc si ma uitam la el, si mi-au dat lacrimile. El a venit si m-a cuprins si atunci am inceput sa pling inca mai tare.Si el imi spunea nu stiu ce dar nu auzeam nimic, ca si cum eram doar in lumea mea.Ne-am oprit pe o banca si el a spus:Si eu stau si ma gindesc cum sa te las eu in Romania si sa plec in Paris. Dar trebuie. O sa invat acolo citiva ani dar voi veni in vacante. Eu taceam nu stiam ce sa spun, era pentru prima data cind am plins in fata lui.Eu il iubesc atit de mult.Si stiu, sint sigura ca relatia noastra va dura 1 an sau 2, adica pina va pleca in Paris. Dar cind va pleca, eu ce voi face? Noi ne vedem doar in weekend-uri pentru ca invatam in scoli diferite si el intr-un capat de Bucuresti dar eu in altul.Si 5 zile nu il vad si mi-e atit de dor de el, nu suport. Dar cind nu il voi vedea cu lunile imi puteti spune ce voi face? Ca eu nu stiu... Credeti ca trebuie sa ne despartim ca sa nu avem de suferit, dar ma gindesc ca daca o sa ma despart de el acum si un an intreg voi sti ca el nu e departe de mine dar nu iesim sa ne vedem voi innebuni.

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu ai de ce sa iti faci griji, inca esti mica si in viata treci prin multe. Nu e momentul sa disperi pentru ca dragostea adevarata o vezi gasi pe la 20 si ceva de ani cu acest baiat e doar un inceput si nu vrea sa zica ca va fi ultimul.

| mona a răspuns:

Daca pleaca la paris pentru studii ar trebui sa fi mandra ca ai un asfel de prieten[jos palaria in fata lui]aia nu inseamna ca va despartiti,va veti vedea in vacante si plus de asta deia exista internet[webcam],baiatu vrea sa si cladeasca un viitor altii nu au in cap numai barurile, discotecile, etc...fi mandra de asta ca ai langa tine un asemenea baiat...

| FlyingSoul a răspuns:

Nu multe fete au un asemenea prieten. Si dupa cat spui tu ca va iubiti nu se gandeste la viitorul LUI ci la viitorul VOSTRU. Dar stai linistita pentru ca mai ai cel putin un an la dispozitie. O asemenea iubire ce ii porti, in cazul despartirii va fi mai dureros decat sa fiti la distanta. Cunosc pe cineva care a facut ceva asemanator: Iubitul i se muta peste 2 luni in Elvetia si as-a despartit de el; apoi, cand a plecat, si-a dat foc(a supravietuit).

| loOveeep a răspuns:

Nasolsad nu-l lasa sa plece si daca va pleca nu te iubestewinking! funda?

| tpucristian a răspuns:

Ceva de gen ampatit si eu si am incercat sa trec peste chiar daca inca o iubeam si tineam la ea.si o visam noaptea etc etc.am incercat sa o uit chiar dac anul puteam si intr-un final mi-a zis ceva de gen "Cristi uitama pentru tot deauna uitama ca mai cunoscut uitama ca mai vazut uita cea fost intre noi 2 si atunci a aparut 1 baiat in care ma tot ameninta ca daca o mia bag in seama imi rupe picioarele pana i le-am rupt eu big grin " asa ca inearca sa treci peste vb mai multe pe mess razor_bmw2010

| AdelaDiana explică:

Pai da are 15 ani si pentru el pe primul loc este scoala, si apoi discoteca.Ma mindresc, ma bucur ca are asa ginduri inainte si bune.Dar stiu ca fara el ma voi pierde asta ma doarecrying

| tpucristian a răspuns (pentru AdelaDiana):

O sa intelegi cand o sa fie plecat...no sa iti mai pese de el scuze cati spun dar asta e adevarul cunosc din experienta iarma cati spun dar incti vb mai mult pe mess razor_bmw2010