| AdelaDiana a întrebat:

nu stiu parca am cazut in depresie si am nevoie de ajutorul tau.Am 15 ani, sint cu un baiat de jumatate de an, il iubesc enorm de mult.Il cunosc decind am 10 ani.Ne iubim la nebunie, totul e bine.Aseara am vorbit despre viitorul nostru, adica unde va invata el unde voi invata eu.Si el a spus ca de mic si-a pus in plan sa duca sa invete in Paris, pentru ca in tara asta nu are nici un viitor.Eu cind am auzit l-am intrebat si cind vrea sa plece in Paris, iar el a spus ca peste 1-2 ani.Eram ambii in oras, cind am auzit m-am oprit eram de miina, am tras miina si am ramas pe loc si ma uitam la el, si mi-au dat lacrimile. El a venit si m-a cuprins si atunci am inceput sa pling inca mai tare.Si el imi spunea nu stiu ce dar nu auzeam nimic, ca si cum eram doar in lumea mea.Ne-am oprit pe o banca si el a spus:Si eu stau si ma gindesc cum sa te las eu in Romania si sa plec in Paris. Dar trebuie. O sa invat acolo citiva ani dar voi veni in vacante. Eu taceam nu stiam ce sa spun, era pentru prima data cind am plins in fata lui.Eu il iubesc atit de mult.Si stiu, sint sigura ca relatia noastra va dura 1 an sau 2, adica pina va pleca in Paris. Dar cind va pleca, eu ce voi face? Noi ne vedem doar in weekend-uri pentru ca invatam in scoli diferite si el intr-un capat de Bucuresti dar eu in altul.Si 5 zile nu il vad si mi-e atit de dor de el, nu suport. Dar cind nu il voi vedea cu lunile imi puteti spune ce voi face? Ca eu nu stiu... Credeti ca trebuie sa ne despartim ca sa nu avem de suferit, dar ma gindesc ca daca o sa ma despart de el acum si un an intreg voi sti ca el nu e departe de mine dar nu iesim sa ne vedem voi innebuni.

4 răspunsuri:
| BRG a răspuns:

Bună tu ai acum 15 ani și la vîrsta asta nu știi ce este iubirea adevărată, tu acum trebuie să pui pe primul plan scoala si invățătura, lasă momentan dragostea, chiar dacă băiatul ăsta pleacă în paris, nu este ultimul băiat din lume, găsești la momentul potrivit pe altcineva, tu nu esti acum pregătită să ai o familie, esti o puștoaică și trebuie să lași timpul să te pregătească, iar tu în acest timp trebuie să te tii de scoală și să ți găsesti un loc de muncă cînd vei avea 18 ani să te poti întretine, sau dacă te ajută părintii, atunci du te la facultate și ocupă ți mintea cu lucruri folositoare, lasă dragostea că vine și aia dar încă nu ai nevoie de asta.

| whoocares a răspuns (pentru BRG):

Te contrazic.foarte tare! cum adica. la 15 ani nu stie ce e aia dragoste adevarata? dar la ce varsta stie? exista cumva o varsta standard.sau ceva de genul!? de cand? oh go on
numai ea stie ce e in sufletul ei. sau ce e in relatia lor. si poate chiar se iubesc. in atata timp se aduna ceva. e adevarat ca scoala e pe primul plan. dar asta nu inseamna ca in afara ei nu trebuie sa mai existe si o viata personala!

| sigfreud a răspuns:

In primul rand nu stii sigur daca va ajunge acolo decat daca este prea istet si are foarte multi bani dar daca o va face sa nu-i ceri sa ramana pentru tine pentru ca e posibil sa fi dezamagita si pe langa asta ar fi egoist din partea ta. Ramai cu el, nu te gandi non stop la posibila lui plecare pentru ca iti vei pune singura bete in roata. Aveti grija de voi pana atunci pentru ca mai e ceva timp de parcurs.

| melissa99 a răspuns:

Te desparti de el cand pleaca si sa suferi face parte din dragoste si na cand se intoarce o sa fiti iar impreuna daca aveti pana at aceleas sentimente