| Andreeaioan115 a întrebat:

Bună,nu sunt troll doar ca nu am pe nimeni cu care să discut, trei zile in urmă am ieșit cu un tip nice la ora 1 de noapte,a venit cu mașina,am discutat puțin și dorea sex,am făcut câteva chestii intime dar nu l-am lăsat sa ma dezvirgineze, s-a enervat si nici nu măcar nu mi-a zis la revedere. Când am ajuns acasă am văzut că m-a blocat deci a procedat fix ca bărbatul ulterior.Ce concluzie as putea trage din toată situația asta? Cine vrea sa îmi ofere niște sfaturi, sunt aici. (funda)

Răspuns Câştigător
| Anonimfath555 a răspuns:

Nici nu merită sa iti dai interesul pentru asemenea persoane, chiar foarte bine că s-a întâmplat treaba cu blockul fiindcă te-a ajutat să scapi de un gunoi ca el. Poate te doare acum după ce ați făcut in mașină, e întâmplarea recentă si te frământă gândul,dar bucură-te ca nu s-a întâmplat mai mult de atat.
Nu stiu ce sfat să-ți dau in legatura cu relatia trecută,dar cred ca ar fi mai bine să aștepți un timp pana să-ți faci relație ca să te axezi mai mult pe tine, nu pe pers respectivă uitând de sentimentele tale, tu esti cea mai importantă, tu esti lângă tine mereu, nimeni altcineva. Întâi așteaptă sa cunoști mai bine persoana respectivă chiar daca insistă cu vazutul..de la primele insistențe iti cam dai seama ce fel de persoană e, dacă simti cu adevărat sa va vedeti de ce nu, fă-o, dar dacă e vorba să o faci doar pentru a nu se supără mai bine ii dai block.

24 răspunsuri:
| AnemonaP a răspuns:

Concluzia e simpla, era un profitor și atât. Depinde și tu ce îți doresti. Dacă vezi din primele conversații ca aduce la sex, e clar ca asta are in vizor și de aici decizia este a ta. Adică sa nu îți faci speranțe mai mari in legătura cu o viitoare relație sau mai știu eu ce. E plina lumea de băieței dinastia frustrați când nu le dai jucăria, se supara imediat și dispar. Încearcă sa inveti sa recunosi unele semne la băieți pentru a îți da seama pe viitor dacă merita sa mai ieși cu ei.

| Mosotti a răspuns (pentru AnemonaP):

De ce era un profitor? Se simtea doar el bine? S-ar fi simtit si ea in egala masura. Omu vroia un lucru firesc si anume sex, nu vroia sa-i dea in cap.
Nu ai cum sa recunosti nici un semn, ca si ala serios si ala neserios se poarta frumos la inceput de nu-ti dai seama de intentii, iti dai seama la fata locului doar.

| AnemonaP a răspuns (pentru Mosotti):

E normal să vrei sex, nu zic nu, Dar să blochezi omul după un asemenea incident, arată că ești o persoană josnică.
Să recunosc unele semne atunci când ești femeie.

| Mosotti a răspuns (pentru AnemonaP):

Da, parte cu blocarea nu e chiar buna, e adevarat, insa omu vroia ceva, si in rest nimic, nu sta la discutii probabil.
E sunt altfel, discut cu oricine, chiar daca mi-ar da sex sau nu, dar nu toti sunt asa.

| AnemonaP a răspuns (pentru Mosotti):

Asta asa e, însă, respectul tot trebuie sa fie.

| Mosotti a răspuns (pentru AnemonaP):

Unii nu au respect. Eu cam inteleg ce ar fi cu ea, dau doar o parere, poate are un comportament mai aiurea care la oameni nu le place, nu vor o relatie serioasa cu ea, vor doar sex si atat, ea nu le da pentru ca vrea o rel serioasa cu ala care-i place, ala pleaca si gata. De aia si ala ulterior ar fi facut la fel.

Si pana sa dai de unu mai ca lumea care sa vrea ceva mai serios, dureaza, dai de multi din astia pana atunci, nu e de mirare, ea vrea asa din prima sa gaseasca alesu?

| AnemonaP a răspuns (pentru Mosotti):

Dacă cineva nu vrea o relație cu ea asta n înseamnă ca are ea o problema. Unii efectiv nu vor relație, indiferent de persoana și asta mi se pare normal. Nu înseamnă ca are ea vreo problema. La celelalte lucruri iti dau dreptate.

| Mosotti a răspuns (pentru AnemonaP):

Am zis ca poate o avea si ea ceva, dar poate n-are. Dar e ceva neinregula, ca nu multe fete au problema ei, au de mult parteneri stabili, de pe la 19 ani, acum daca ea are 16, atunci e normal ce se intampla, depinde ce varsta are.

| Violleta2022 a răspuns:

A fost evident de la inceput ca vrea numai sex, fiindca ai raspuns foarte clar ca vrei sa iesi cu el la 1 noaptea.
Nici o fata serioasa care vrea o reatie serioasa nu iese in miez noptii cu barbatii. Asemenea invitatii se fac numai femeilor usoare!

| Mosotti a răspuns (pentru Violleta2022):

A face sex e normal pentru toti si toate, nu ca e usoara sau neusoara femeia, poti sa iesi si la 3 noaptea, e normal sa vrei o partida de placere si fara relatie serioasa, unde scrie ca nu e okey?
O invitatie la placere niciodata nu strica, ca si ea se simte bine, nu doar el.

Ca daca ea vrea cu el, inseamna ca si ea il place, deci ar fi okey, doar sa se protejeze sa nu se lase cu copii sau boli, atata tot.

Multi vb de sexul simplu ca de ceva rau, rau nu face in nici un caz.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu mai dau sfaturi, că nu folosesc la nimic.
Dar din această situație ai putea tu singură să tragi niște concluzii de concluzii.
Este preferabil să nu ieși la 1 noaptea cu un tip, mai ales dacă ești virgină și asta înseamnă ceva pentru tine.
S-a comportat ca un mascul, nu ca un bărbat. Învață să faci diferența înainte de a urca în mașina unui tip, ziua sau noaptea.
Și imediat cum ai urcat, anunță-l că ești virgină. Just in case.
Conform anecdotei.
- Tu, Mărie, ești virgină?
-Încă nu.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Concluzia e formată din mai multe adevăruri mici.
În primul rând, mulți băieți caută jucării sexuale în fete. Ăla a fost un exemplu clar. Tu trebuie să te ferești de situațiile favorabile acestor tipi, să îți formezi niște reguli simple.
Nu mai ieși noaptea, cu băieți pe care îi cunoști de puțin timp.
Nu mai accepta întâlniri pe teren necunoscut sau plimbări cu mașina. Un băiat care te respectă, nu îți cere să ai încredere orbește în el.
Încearcă să ai primele întâlniri în localuri, parcuri, patinoar, biliard, șah, tenis... Nu pe câmp, în vreo mașină de adolescent teribilist.
Băieții care își permit să îți ceară sex la primele întâlniri, nu te ajută la nimic. Nu oferă relații, ci sex. Sunt buni pentru tipele disperate după sex, atât.
Ție îți trebuie un băiat care să se împrietenească cu tine, la primele întâlniri.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Buna Andreea, ce mai faci tu? Ma bucur ca ti-au mai trecut din starile... stii tu care, din trecut big grin

Imi pare rau pentru noua problema. Cred ca singurul sfat pe care ti l-as putea da, si care ti s-ar potrivi... ar fi sa incerci sa vorbesti (daca se intampla, nu sa o faci obsesiv) mult inainte sa iesiti, sa va cunoasteti, si sa fii sigura de intentiile lui, sa stii ca te asteapta oricat doresti. Dupa puteti trece la lucruri intime.

Ai procedat foarte bine. Nu iti bate capul cu ala, nu merita.

Ai grija si bafta!

| Mosotti a răspuns:

Pai concluzia e simpla, omul vroia sex si atat, si celalalt la fel, nu e nimic deplasat, pana la urma tu nu te-ai fi simtit bine? Te-ai fi simtit bine si tu.
Nu l-ai lasat sa faca ca si cum iti facea un rau, nu un bine.
O partida de placere nu ti-ar fi stricat zic eu.

A vazut ca nu vroiai sex, si atunci ce sa mai discute cu tine, ca el vroia doar sex, nu altceva, de aia te-a blocat.

Bine, ai facut ce ai simtit, nu e problema, insa sincer uneori nu inteleg de ce multe fete fug de sex ca daracu de tamaie ca si cum ele s-ar sacrifica ca ala sa faca sex, nu ca s-ar simti si ele la fel de bine.

| ywar a răspuns:

Asta dovedeste ca atragi ceea ce esti. Baiatul/Barbatul este oglinda fetei/femeii.

| alexalx1234 a răspuns (pentru ywar):

E doar un troll obosit care bântuie site-ul de 5 ani.

| sadrian46 a răspuns (pentru alexalx1234):

Nu prea. Prea o spune cu fock.

| Mosotti a răspuns (pentru ywar):

Pai stai mai, ce a atras? Un om care a dorit sex, e rau sa vrei sex?! Ce, s-ar fi dus la spanzuratoare? S-ar fi dus la placere cel mult.

O zici de parca a atras un criminal, un hot, talhar sau ceva de genul.
Si normal, omul a vazut ca ea nu vrea (nu se astepta ca ea sa considere un rau ca ar face un sex simplu unde se simtea si ea bine), si deci nu a mai vrut sa aiba de a face cu ea, atata tot, nu vad nimic anormal.
Ptr ca o fata care era mai okey zicea "ai ma, imi place de asta ca de aia am acceptat sa ies cu el, si daca facem sex, ne simtim bine si nu avem ce pierde".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai ieși seara mai ca nu se știe cu ce persoane dubioase te întâlnești.

| Cheo0S a răspuns:

Probabil s-a simtit refuzat si s-a suparat pe tine.
1 noaptea, erati in masina. Ce credeai ca vrea sa faceti acolo sa ti citeasca in palma?
Bucura-te ca ai primit block si doar s-a enervat, puteai sa dai de unul care iti dadea cu ceva in cap.

PS: tu faci marea greseala sa-i dai de inteles ca esti o tarfa si ca vrei sex si dupa sa faci pe fata cuminte, nu te judec cu nimic incerc doar sa te invat cate ceva, nu cauti in masina la ora aia cu un tip daca nu ai de gand sa faceti sex. Nu te poti da fata cuminte pe cand e momentul sa faceti sex daca ii dai de inteles ca ai vrea si iti place la inceput.

| Willis a răspuns:

Dacă tu îi dai speranțe false, apoi ești contra, de aia fac ei așa. Nu mai vor nimic de la tine.

Răspuns utilizator avertizat