| anonim_4396 a întrebat:

Va rog frumos ajutati-ma si pe mine cu niste sfaturi, ce sa fac sunt disperata.
In urma cu aproximativ 5-6 zile am cunoscut pe facebook un baiat, asta s-a intamplat duminica, iar luni a doua zi am iesit la o plimbarica sa ne cunostem mai bine.am vb despre noi, dar nu foarte multe lucruri si a ramas ca ne mai vedem.marti seara ne-am certat pentru ca i-am spus ca sunt putin geloasa iar el a zis ca nu-i place genul asta de fete si cel mai bine ar fi sa o lasam asa,sa nu ne bagam intr-o relatie,dar eu i-am spus ca de prima data cand l-am vazut nu stiu ce s-a intamplat cu mine de m-am indragostit foarte mult de el si ca vreau o relatie serioasa, intr-un final l-am convins sa vina miercuri seara sa ne vedem zis si facut.din nou am discutat, i-am zis ca cu el o sa fie altfel nu o sa fiu geloasa pe el pentru ca mi-am dat seama ca el este altfel si se parea ca m-a inteles.joi seara ne-am intalnit din nou ne-am atins,ne-am mangaiat,i-am facut masaj si alte chestii pana cand nu i-a convenit lui ceva la mine si a hotarat ca nu putem avea o relatie si gata sa uitam totul,eu i-am spus ca nu pot pentru ca mi-a intrat la suflet felul lui de a fi si m-am indragostit nebuneste de el,dar el nu mai vrea pentru ca l-am enervat iar acum nu ma mai baga in seama nici pe facebook si nici la telefon nu mai raspunde.ce sa fac,sunt disperata de a avea o relatie cu el pentru ca il ador,si asta isi dorea si el ceva serios,dar s-a enervat pentru ca de cate ori ne-am intalnit in zilelea astea ne certam din lucruri banale, dar nu asa rau pur si simplu a fost dragoste la prima vedere mi-a placut de el din prima, ajutati-ma va rog frumos crying(((

9 răspunsuri:
| CoquineNoire a răspuns:

Tu dupa 5 zile de cand l-ai cunoscut i-ai zis ca esti geloasa?
da...e un adevarat mister ce se intampla cu tipul...

| milan9 a răspuns:

Imi pare rau, dar, daca respect nu e, nimic nu e! Dacă un băiat nu simte că are motiv să respecte o fată, nu va mai avea absolut nici unul s-o iubească sau să rămână cu ea!

Este şi orgoliul bun la ceva, dar dacă asta îl opreşte să respecte şi să-şi recunoască greşeala, se defineşte a fi atunci ca "măgar înfumurat". Dar ce poţi face cu un "măgar înfumurat", la ce poate bun?

O fată nu are voie să se lase a nu fi respectată. Trebuie să pretindă asta. Dacă nu o face, şi-a semnat în schimb condamnarea la a fi "folosită", umilită şi nefericită...

| OoBunnyoO a răspuns:

Imi pare rau sa iti spun, dar parerea mea este ca el are dreptate ca a incheiat relatia. Inteleg ca iti place de el foarte mult, dar tind sa cred ca este vorba mai mult de o pasiune, decat de iubire.
Eu cred ca l-ai speriat un pic, sa ii spui ca esti geloasa, deja dupa prima intalnire, probabil s-a gandit ca daca esti deja putin geloasa dupa atat de putin timp, cum vei reactiona dupa cateva luni, cand te vei atasa mult mai mult de el?
In al doilea rand, daca abia v-ati cunoscut de o saptamana, doua si deja v-ati ciondanit, crede-ma relatia asta nu o sa mearga. Atunci cand exista certuri de la bun inceput, relatia este pe jumatate pierduta. Inteleg ca exista atractie fizica, faptul ca exista pasiune, dar de regula astea nu tin o relatie. Probabil, ca daca el cauta o relatie serioasa, si-a dat seama de lucrul asta si a preferat sa incheie relatia mai devreme, pentru ca mai tarziu sa nu suferiti amandoi mult mai rau.

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Salut.

Citeşte acest articol şi fă-ţi o autoanaliză pentru a vedea dacă este iubire între voi sau doar o pasiune trecătoare: http://wol.jw.org/ro/wol/d/r34/lp-m/1102011166

Succes!

| BLeur a răspuns:

Bună.

Ce să zic, mai insistă până răspunde şi vorbeşte cu el deschis şi sincer despre asta şi clarificaţi tot. Dacă tot nu răspunde şi tot face pe încăpăţânatul, uită-l. O fi greu, nu o fi dar încearcă să îl uiţi dacă nu o să îţi mai răspundă.

Id-ul meu: toxicc. drops, dacă ai nevoie de vreun sfat.

| unknøwn a răspuns:

Ce cred eu:
N-o vrut niciodată nimic altceva de la tine decât sex.
Ăsta era planul lui. Face sex cu tine şi după aia nu mai vorbiţi niciodată.
Când tu ai început cu îndrăgosteală, că vrei relaţii serioase şi chestii gen, o luat-o la fugă că nu aveţi interese comune. El vrea doar sex, tu vrei mai mult.
Tot ce zice el cu "să nu ne băgăm într-o relaţie că nu-mi plac fetele geloase..." sau alte pretexte d-astea, sunt doar scuze.

| Deyutza1039 a răspuns:

Uita-l! Nu te iubeste!winking

| Cristi94de a răspuns:

Nu stiu cati ani ai, dar sa te indragostesti dupa nici o saptamana... Te cred ca ti`o picat la inima, dar eu iti zic asa, incearca sa ii explici ca tu chiar vrei o relatie serioasa cu el si ca esti dispusa sa lasi de la tine ca sa fie bine. Daca vezi ca nu vrea, nu are rost sa mai incerci, deoarece cand baietii vad ca fetele is in limba dupa ei, iti zic eu unde se ajunge. O sa ajungi sa faci tot felul de chestii tampite pentru el, si chiar nu se merita. O sa ajunga sa profite de tine de fiecare data, iar baietii in ziua de azi probabil sti si tu ce urmaresc happy. Nu toata lumea urmareste sa aiba relatii serioase de la varste fragede ( 17-25 ani sa zicem ). Te descurci tu pana la urma, esti fata mare, dar nu uita, daca vezi ca nu merge, lasa`l si vezi`ti de viata in continuare, nu ii sfarsitu lumii, sunt 1000000 de baieti in lumea asta. In viata asta fiecare o sa aiba parte de iubirea vietii lui, deci stai linistita.

| RosszeJolie a răspuns:

Parerea mea : nu fi suparata pentru ca asa sunt baieti. Sti vorba aia indiferenta doare cel mai tare, stiu ca e greu dar nu mai il baga in seama pentru cateva zile si ai sa vezi cum o sa te caute. CREDE-MA! si pentru ca v-ati mangaiat si din astea asa devreme poate crede ca esti o fata usoara si faci asa cu toti baietii, nu trebuia sa faci asta parerea mea, Facebooku meu: JasSmine Roxx daca vrei sa vorbim, profilu meu real e cu vreo 350000 de followers(urmaritorii) te pup.