| Mimoza a întrebat:

Buna numai sunt virgina de vreo luna...si la inceputu actului cand ma penetreaza prima oara ma doare la fel de mult ca cum m-a durut cand am facut prima oara dragoste... dar nah dupa imi trece. dar este normal sa ma doara la inceput foarte mult?

2 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Spune-i sa nu se mai grabeasca si nu te grabi nici tu,prelungiti preludiul,nu esti suficient de excitata si ai probleme din cauza asta.
Te exciti pe urma,te relaxezi si nu te mai doare,asa ca,incearca sa te relaxezi inainte de penetrare,cu mai multe sarutari si mangaieri.
Este normal sa existe o oarecare jena la penetrare, dar nici o asemanare cu durerea de la dezvirginare.
Deci, fara graba!

| marinela_8529 a răspuns:

Da, este ceva normal. Prima penetrare e mai dureroasa decat celalalte indiferent ca esti sau nu virgina. Aceiasi durere e posibil sa o simti si cand vei schimba partenerul, pentru ca marimile si grosimile vor fi diferite. Nu-ti face griji pentru acest lucru pentru ca e normal daca ti-ai inceput viata sexuala de putin timpwinking