| ioannaa_4634 a întrebat:

numele meu este Ioana, am 14 ani si 6 luni, de o luna de zile am o relatie cu un baiat, Tibi. Toate bune si frumoase, sincer chiar ne iubim, stiu stiu majoritatea ve-ti spune ca nu e dragoste mare de o luna si mai ales ca avem varsta de 14, respectiv 15 ani. Ei bine, noi ne cunoastem de mai mult timp, adica parintii nostri se cunosc si asa si noi ne-am apropiat. El a fost la o alta scoala, dar a ramas repetent un an si parintii au hotarat sa il mute la scoala cu mine. Asta s-a intamplat in clasa a 6 a, a cazut in clasa cu mine. De atunci ne-am tot apropiat, cele 2 ierni ni le-am petrecut impreuna, la fel si verile, doar ca anul asta... el a ramas din nou repetent [ nu ca ar fi vr-un prost, doar ca nu isi da interesul]. Si acum o luna si-a facut curaj si m-a intrebat daca vreau sa fiu prietena lui, eu incantata am acceptat! insa el dupa 2 saptamani le-a zis parintilor lui de noi 2. Si faza nasoala e ca parinti lui daca se intalnesc cu ai mei vreodata le pot zice asta. Eu nu vreau sa le zic parintilor pentru ca stiu ca nu ar fi incantati de idee. Nu prea il agreaza pe Tiby pentru ca el e repetent si eu sunt premianta, zic ca nu am avea ce sa cautam impreuna. Tiby ar vrea ca si eu sa le zic parintilor mei depre noi, dar eu nu vreau pentru ca stiu cum ar reactiona... Dar daca afla de la parintii lui ce ma fac? va rog mult de tot ajutati-ma! Imi cer scuze pentru greselile de ortografie! Sper ca nu v-am plictisit prea tare cu povestea mea. fundita pentru cel mai bun raspuns :*

Răspuns Câştigător
| Seвi a răspuns:

Pai.sa incepem cu inceputulwinking. Ar trebui sa le spui. pana la urma tot o sa se afle eu am fost intr-o situatie asemanatoare doar ca cu o fatahee hee si ea nu a ramas repetenta doar ca nu prea invata si facea prostii o fata de"strada" sa zic asa.Parintii nostri se cunosteau, ea le-a spus alor ei despre noi laughing si eu tot ezitam sa zic ceva cand se deschidea subiectul dar pana la urma mi-am luat inima in "dinti" cu tot cu arterehee hee) si le-am zis. Apoi ei mi-au spus ca daca poate sa fie aproape oricine daca eu o plac pentru ei e important sa fiu fericit :*. Parerea mea e sa faci la felhee hee :* id meu:fantazzy13 daca vrei sa mai vbhee hee. Scuzami greselile whistling 2. fundita? big grin

11 răspunsuri:
| nobody_9468 a răspuns:

Si totusi acum accept vorbele tatalui meu"Cum e sa vezi o profesoara cu un mecanic auto sau un patron al mai multor magazine cu una care sa nu stie sa lege 2 vorbe?".
Uite ca acum am realizat de ce n-am mai avut eu prieten de jumatate de an, a inceput fetita sa faca pretentiihee hee.
Si eu am avut un astfel de prieten, dar cand vedeam ca in sms'uri imi raspunde "Ce fci? Ne vdm diseara SAU no?"Crede-ma, eu una am ales ca ori am o relatie adevarata, ori delocwinking.

Bafta.

| erik a răspuns:

Spune parintilor tai sa-i dea o sansa si ca poti avea o influenta buna asupra lui, poate se va ambitiona si se va tine de scoala.Eu zic ca toti merita o sansa. Oamenii care odata au retrogradat intr-un domeniu din viata lor, ei pot progresa mai ales daca sunt alaturi de persoane ceva mai emblematice, asa cum esti tu.

| Dariana a răspuns:

Pai in primul rand daca il iubesti incearca sa il convingi sa puna mana pe carte ca nu merge asa, deja a pierdut 2 ani din viata lui in aceeasi clasa. Iar pa faza cu parintii, vorbeste cu el si explica. i de ce nu vrei sa afle si parintii tai, iar daca afla gaseste si tu scuze si chestii de genul, cum ca ati fi buni prieteni si ca parintii lui sunt de acord bla bla bla.Incearca sa ai o relatie deschisa cu parintii tai si daca ei zic ca ceva nu e bine o sa relizezi cand o sa fi mare ca au avut dreptate, eu acum ma dau singura cu capul de pereti ca nu am ascultat cand a fost nevoiestraight faceO seara placuta! Sper sa te descurci si sa mearga bine relatia!happy:*

| danielagoldica a răspuns:

Bai fetito! Ce dracu ai tu de discutat cu unul care nu reuseste sa treaca clasa!?

| 21Ada a răspuns:

Cel mai bine e sa ii zici tu pentru ca daca afla de la parinti lui vor reactiona mai rau decat daca afla de la tine.

| Angel_5977 a răspuns:

Buna

Mai bine ii spui tu la parintii tai de cat sa afle din alta parte ca e mai rau daca afla de la altcineva, poate nu o sa reactioneze asa urat cine stie...

| Kent02 a răspuns:

Poi iti zic sincer ca esti proasta.Scuza-ma daca te-am jignit dar nu m-am putut abtine. Voi chiar nu ganditi in viitor tu esti o fata frumoasa, desteapta exact ce-i trebuie unui baiat. Dar tu nu ai pic de demnitate? A ramas repetent de 2 ori acu pe bune nu isi da interesul dar nici un 5 nu poate sa scoata da-o dracu de treaba.Eu zic sa-ti gasesti nu baiat destept si frumos ca tine.

| BaiatuCuPizza a răspuns:

Tiby si cu mine ce ne mai intelegem cu scoala

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta e. dar cred ca daca tye iti place de el parinty tai nu au de ce sa se bage ei...
madalina m-a impresionat povestea ta

| ioannaa_4634 explică:

Uite ce e... nu e vb ca tipul o sa ajunga un ratat in viata. are sustinere din partea parintilor. doar nu credeti ca m-as fii incurcat cu un ratat! Tipul incearca cand mai schimbam un sms sa scrie cat mai corect gramatical.
De exemplu mi-a cerut caietele mele de anul trecut ca sa poata invata, sa ii fie mai usor. de cand este cu mine, s-a mai schimbat! in bine. adica mie una nu imi e rusine sa ies cu el in oras

| deliciossssss a răspuns:

Nu stiu. spune-le parintilor ca v-ati apropiat destul de mult in tot timpul asta. ca e un baiat bun se comporta f frumos. thinking ( mai bagi de la tine laughing ) ca il placi. si daca tot esti preminta poate il aduci tu pe calea cea buna. thinking :*