| FunkyPeach a întrebat:

Numele meu nu este prea important[dar îmi puteţi spune Peach (poreclă de la prieteni)] aşa că vreau să trec la subiect.
Îmi place de o fată şi vreau să ştiu dacă merge faza cu " Nu mai ai ce vorbi cu mine!"... Dacă înţelegeţi la ce mă refer. Sau cum as putea să o aborez, astfel încât să ii dau de înţeles că o >plac:" (scuza-ţi emoticonul, simţeam nevoia să-l pun) Multumesc anticipat [Dacă pot dau fundiţă]

Răspuns Câştigător
| c0cac0la a răspuns:

Va cunoasteti de 2 ani. Tu o vezi ca pe o posibila viitoare iubita, iar ea te vede ca si un bun prieten.
A avut relatii, s-a despartit, iar tu i-ai fost aproape, tu erai cel care o consola.
Daca am dreptate, ce ai putea face e sa incepi sa fii mai putin disponibil pentru. ea. Sa-i arati ca esti interesat de o alta fata, ea fiind automat pe 2nd place. In momentul ala, va realiza ce a avut si ce a pierdut si-ti va arata asta.
Mai bine ai viziona filmul Post Grad. E o situatie similara.
Daca nu te-am nimerit cu supozitiile mele, te rog fii mai concret.

6 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Tot ce e simplu, ramane sanatos si frumos. Scurt:" Draga mea, mi-e imi place de tine si as vrea sa devenim prieteni.Accepti prietenia mea sincera?"

| Ioanaa_5834 a răspuns:

Pai daca tot iti place asa de mult asigura-te in primul si in primul rand ca nu este o fata dinaia(daca esti frumos sta cu tine) iar daca esti urat te respinge si lucruri de genul asta. Apoi daca tu nu ai curajul sa o intrebi direct (fata in fata) ii poti lua id de messenger si ii poti spune incepand usor, usor nu direct "vrei sa fii cu mine"... ajungi incet si continui pana ajungi la momentula cand o intrebi de cine ii place ca ii zici si tu. Daca nu puteti juca adevar sau provocare. pool pe porunci.
Sper ca te-am ajutat si iti doresc sa o cucerestismug

| moniii a răspuns:

Pai nu stiu daca o sa mearga fata poate sa se simta prost si chiar sa nu mai vb cu uhbatting eyelashes
asa ca mai bine ia`i zicehee hee
:*
succesbig grin

funda daca vreismug?

| Robeee a răspuns:

Hei.Ar fi bine sa ma asculti pe mine ca eu sunt fata deci... laughing
Asa. nu folosi replica asta cu "Nu mai ai ce vorbi cu mine!" ca pe bune... daca fata te place? tu ii zici asta si mai rau faci!
Ai 2 variante :
1. Daca vrei sa afli daca si ea te place, pune pe un prieten de al tau care se intelege cu ea sa o intrebe daca te place;
2. Daca ai tupeu... du-te la ea si spune-i in fata ca tii la eawinking.
Acum depinde ce fel de personalitate ai, dar eu iti propun sa ii spui direct. happy. Sper ca te-am ajutat :-s, bye :*

| FunkyPeach explică:

Am uitat sa adaug un detaliu important. de cunoastem de 2 ani. ne intelegem bine. s-a despartit 2 prieteni de-ai ei [pentru mine cred pentru ca simteam naspa cand erau in jur] Am id-ul ei/nr de telefon si sincer nu vreau sa bun un amic/amica sa o intrebe: ar fi penibil. [multumesc pentru raspunsuri oricum...(inca astept)]

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci in primul rand faza aia sa nu o faci ca nu o sa aiba decat un efect negativ.In al doilea rand conteaza enorm de mult ce fel de fata ii. dar indiferent ce tip de fata ar fi parerea mea ii ca n-ar trebui sa ii spui in fata ca o placi.de obicei baietii is vanatori dar crede-ma ca si fetelor de multe ori le place sa cuceresca si sa flirteze si mai ales tine minte ca nimeni nu vrea ceva ce are deja.Ai putea sa incerci sa gasesti diferite metode prin care sa vorbesti cu ea, cauta subiecte comune, si incerca sa ii impartasesti gusturile.Cand vorbesti cu ea atinge-i ca din greseala mana si cerei id de mess iar daca esti mai intraznet numarul de telefon, dar sa faci asta tu personal nu prin intermediari. Poti de asemenea sa o intrebi ce fel de filme ii plac si daca iti spune un anumit titlu de film invit-o sa-l vedeti impreuna.Pana la urma o sa-si dea ea seama ca o placi si daca cat de cat ii trzesti interesul atunci va face si ea ceva.mult succes