| BenczeLarisa a întrebat:

Hei. Imi puteti da/face si mie un plan alimentar pentru slabit / abdomen plat gen? Adica la ce ora ar trebui sa mananc anumite alimente astfel incat sa pot slabi, ma rog, intelegeti. Mersi anticipat.

Dau și fundiță

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| dariusanderi43 a răspuns:

Bea suc de ghimbir, arde grasimea de pe abdomen

| RAY a răspuns (pentru dariusanderi43):

Nici un suc nu arde grasimea abdominala, semn ca habar nu ai de biologie, ai trecut vreodata in viata ta la o ora de biologie?

| RAY a răspuns (pentru dariusanderi43):

Dimineata manci proteine
dupa masa proteine + cabo + grasimi
seara doar carbo

metabolismul bazal e intre 1500-2500 de calorii adica de atat ai nevoie ca sa existi tu ca fiinta in stare de repaus, totul e manci mai putin nu vorbesc de infometare si de deficit caloric, daca faci sport macar mers pe jos macar sa dai 500 de calorii pe zi vei slabi

5 răspunsuri:
| LonelyLoner92 a răspuns:

Incearca sa faci zilnic jogging si sa nu mai mananci multe dulciuri.

| RAY a răspuns:

Planurile alimentare,dietele nu functioneaza ca apoi dupa ce slabesti iar te ingrasi,trebuie deficit caloric,un stil de viata cu mai multe proteine carne de pui,porc, peste ca astea tin mai mult de foame, grasimi sanatoase, carbo sanatosi
cardio + culturism, macar mers pe jos zilnic 5-15 km

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat ce vârstă/înălţime/greutate ai acum, pentru ca să vedem dacă/cât este necesar să slăbeşti.

INDICĂ aceste detalii, apoi mai vedem...

Toate cele bune!