| KrUeLlA a întrebat:

O prietena de-a mea, (din copilarie, de la gradinita) mi-a facut niste faze urate, eu cel putin le consider urate.
A stat cu fostul meu prieten anul trecut. dar am trecut peste. Iar ieri am aflat ca e cu alt fost prieten de al meu.eu tin foarte mult la baiatul acela si ea stie. si nu stiu cum sa cataloghez o persoana care ii face asta unei prietene. Ce parere aveti? Ce as putea sa ii zic incat sa ii para rau ca a facut lucrul asta?
Pe el il inteleg ca e baiat si ii fug ochii.
dar ea?:-|

Răspuns Câştigător
| Lilia2621 a răspuns:

Mdaaa, eu tot asa am patit! asta nu se numeste prietena, hai ca de prima data se iarta iar a doua nu! intoarce-eu cu aceeasi moneda! Incearca sa te intilnesti cu baiatul pe care ea il place sa simta pe pelea ei ce inseamna, cit de dureros este! Si nu ca tu le consideri niste faze urite, aceste char sunt niste faze greu de ertat! Eu in locul tau nu as mai prieteni cu ea, sau cel putin nu as mai avea incredere in ea! iar daca o erti atunci nu-i mai spune nimic ei, nu-i spune de ce baieti iti plac, cu cine te intilnesti si chestii de acest gen. Acestea sunt niste scorpii care fac aceasta intentionat! Urasc asa persoane! eu nu as putea face asa ceva unei prietene de a mele, nu am asa inima! Nu-ti fie mila de ea, razbuna-te! ok succes! pa pa

5 răspunsuri:
| RXN a răspuns:

Exagerezi.
Nu are de ce sa-i para rau, iar tu esti cam invidioasa si te comporti copilareste. Daca tu te-ai despartit de tipii aia, de ce nu ar avea dreptul ca fie cu ei? E vreo lege nescrisa sau ce? Ce s-a intamplat in trecut, ramane in trecut. Faptul ca e acum cu FOSTUL tau prieten, din nou, mi se pare cat se poate de in regula. Tii la el, am inteles, atunci de ce nu ai facut ceva? De ce nu ai luptat pentru relatia ta? Asta e de acum, ai pierdut, treci mai departe.
Ea nu ti-a facut nimic imoral sau ceva de genul.Nu te-a despartit de tipii aia, nu s-a bagat in relatia voastra, pur si simplu are o relatie cu fostul tau prieten.
Cand tii la un om, lupti pentru el, nu astepti sa ti-l fure una de sub nas.In situatia asta e cam vina ta.

| s3xy0girl20 a răspuns:

Ma da oar e fostul! nu e actualul daca e fostul nu vad de ce tear deranja pentru ca s-a etrmiant inre voi ce a fost are si ea dreptul sa iubeascawinking sper ca nu te-ai supy pe mine ca am zis asta

| Ayna a răspuns:

Stii ce-ti propun eu? Nu-i spune nimic.Nu merita sa ii ridici orgoliul. II place sa stringa "ramasitele" din urma ta, nu are de cit sa o faca.Gaseste-ti un baiat mai bun decit toti ceilalti si arata-i ca toti cei cu care sta ea iti sunt deacum neinteresanti. Daca o sa ii zici ca te doare si nu e frumos ce face, nu o sa schimbe nimic.Nu o sa inceteze sa vorbeasca si iasa cu ei pentru ca tie nu iti place. Din contra, poate sa isi ridice nasul si sa-si creeze impresia ca e cu mult mai buna ca tine si ca toti baietii care iti plac o vor pe ea!
Tu pur si simplu fa concluziile ce tine de ea si da-o dracului sa stea cu ei. Tu fii mindra.Stiu ca este obijduitor dar totul trece.
Si daca doresti sa te razbuni intr-o oarecare masura, cit mai multe rochite, tocuri, parul mereu aranjat, unghiile, machiaj si desigur zimbetul pe buze! Fostii tai la sigur o sa te observe, iar ea la rindul ei va observa cum se uita ei la tine! Nu-i va placea asta.Va fi invidioasa, iar tu cistigatoarea!
Multa bafta! pupic!

| denysa a răspuns:

Spune`i daca ei i`ar conveni chestii de genu, sa se puna in situatia ta ca nu`i frumos ceea ce face si daca se poarta indiferenta etc etc ia fa bine si combina`te cu un fost preten de al ei. iesiti impreuna toti 3 tu cu fostul preten al ei cu ea la plimbare te saruti in fata ei. sa vada cum te simti tu cand ea este cu fostul tau. si daca comenteaza ceva spune`i verde in fata ca aia nu e prietena care "iti fura iubitul"

| KrUeLlA explică:

Mc.Toate aveti dreptate in mare parte.