| Annaa05 a întrebat:

Am facut revelionul cu baiatul de care sunt indragostita si cu alti prieteni.In fine,totul bine si frumos pana la un moment dat cand prietena lui s-a imbatat mult mai rau ca el.M-a rugat frumos sa am grija de ea, pentru ca el e si beat si nu poate sa faca mare lucru.Am stat cu ea, am avut grija si de ea si de el.Fiind multa lume si putine camere a trebuit sa stam cate 3-4 in camera si eu am ramas cu ei in camera.El statea la margine, ea la mijloc si eu la perete.Cand a luat-o in brate,m-a luat de mana si ma mangaia si se uita la mine cu niste ochi mari. Dupa ce am reusit sa o adormim pe fata aceea, am mers in bucatarie unde el statea pe canapea si eu pe un scaun si mancam o prajitura si atunci mi-a zis ca vrea si el si ii dadeam ca unui copil mic.Prietena lui i-a facut foarte multe faze urate si el se enervase foarte rau incat incepuse sa bea foarte mult.I-am luat toate sticlele de bautura si i-am zis ca daca nu inceteaza cu mine incheie tot.Atunci s-a potolit.L-am dus in alta camera unde l-am pus la somn iar eu m-am dus langa prietena lui.Dimineata cand ne-am trezit,m-a luat intr-o camera,m-a pupat pe obraz, mi-a zis ca ma iubeste si mi-a multumit pentru tot si si-a cerut scuze pentru tot. Dupa eu am plecat acasa si el mi-a trimis un mesaj in care isi cerea iar scuze.Dar si prietena lui mi-a dat si mi-a zis ca ii pare rau si ca nu trebuia sa faca asa.Am mai vorbit ce am mai vorbit si aseara vorbeam cu el pe whatsApp si mi-a zis ca ma iubeste,ca imi multumeste ca sunt langa el, ca ii sunt aproape si ca il accept asa cum e.Azi am iesit cu un prieten foarte bun de al lui cu care ma inteleg foarte bine si mi-a zis ca ma place foarte mult.Dar nu il intelege de ce sta cu ea.A zis ca oricum el baga mana in foc ca eu cu el in viitor vom fi impreuna, dar nu stie ce are de nu face acum el un pas.Eu una nu vreau sa ma bag in relatia lor.Ce parere aveti?

4 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Depinde cat poti sa te abtii. Uite ce zic eu, nu te baga, dar urmareste din umbra ce se intampla in relatia lor, nu ar fi prea ok sa fii cu el inainte sa se desparta de ea. Daca o sa se desparta de ea ok, puteti incerca, dar pana se desparte de ea, eu zic sa nu faci inca nici un pas.

| InVPent a răspuns:

Mai bine ai aștepta ca apele să se liniștească. Poate să fie doar dragostea aceea de 1 săptămână după care îi trece. Așteaptă puțin, după care întreabă-l dacă chiar simte ceva pentru tine.

| roxana1234567890 a răspuns:

Pai cand mai iesiti ..bine fara sa vada prietena lui poti sa ii zambesti suptil si sa ii faci cu ochiul ca sa ii arati ca esti interesata totusi de el si nu se stie..imediat o sa se desparte de aia..nu uita sa fii mereu cocheta prin preajma lui si veselalaughing

| Broasca_Matei_Ciprian_1987 a răspuns:

Buna faci, dar nu cred ca e recomandat sa te bagi pe el ca se va supara iubita lui sau fosta te va considera poate o curva ca i-ai furat iubitul