| andreeadeea13 a întrebat:

o sa trec direct la subiect. Am 15 ani si astazi un baiat mi-a bagat degetul in vagin si a facut mai multe acolo. A apasat o data foarte tare de m-a durut. Nu mi-a curs sange. Dupa ce a facut asta ma tot durea ceva la vagin. Ma doare si cand pun mana in exterior. Mentionez ca nu e prima data cand ma doare asa. M-am masturbat eu singura si s-a mai intamplat, dar niciodata nu mi-a curs sange. Nu am intretinut relatii sexuale. Mai sunt sau nu virgina?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Durerea resimtita dupa masturbare se datoreaza faptului ca tesuturile delicate si fine ale mucoasei vaginale precum si muschii vaginali au fost supusi unui "tratament" nu tocmai adecvat, probabil putin mai dur si/sau violent. Se pare ca in urma "activitatii" intretinute nu a fost afectat himenul, care a ramas intreg si drept urmare fiindca nu a fost lezat sau rupt nu s-a produs nici sangerarea. Deocamdata inca esti virgina datorita faptului ca pana in acest moment, vaginul tau nu a fost penetrat/patruns de un penis barbatesc real/adevarat. Ai sa-ti pierzi virginitatea in momentul in care vei avea primul contact sexual, adica sexul de dezvirginare prin care vei incepe viata sexuala. Pana atunci incearca sa te masturbezi dar nu in mod brutal si dureros. Multa sanatate!

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Esti chiar asa de naiva de lasi pe oricine sa umble acolo? Ce penibila esti! Sa nu zic altceva.

| Violleta2022 a răspuns:

Sa nu mai accepti ca baietii sa-ti puna mana pe pasarica sau sa-ti bage degetele in vagin pentru ca te pot dezvirgina sau te pot infecta.
Gasiti alta joaca decat dezvirginarea si infectarea vulvei si vaginului cu degetele murdare sau ruperea himenului!
Asta este joaca prosteasca cu repercursiuni rusinoase si dureroase!
Poate ajungi cu pasarica infectata direct la spital si te face medicul de rusine in fata mamei. Nu uita ca povestea poate sa ajunga si la parintii baiatului si chiar in fata scolii, daca sunteti colegi si el te violeaza si te dezvirgineaza cu degetele.

| Emilian65 a răspuns:

Daca nu a avut loc un act sexual propriuzis, mai esti inca virgina.

| FanulMeu a răspuns:

Da mai esti virgina pana nu curge sange nu iti pierzi virginitatea!
Recomand sa mergi la un medic ginecolog, si sa vorbesi cu mama ta despre ce s-a intamplat!

| Stefan_Robert_1990 a răspuns:

Buna scuze pentru poza eu te sfatuiesc sa te duci urgent la un medic urogolg sau gineicolog cel mai bun Dr. Voinescu Valentin de la spitalul panduri