| AdiaManoAndCurious a întrebat:

Buna oameni buni!
Poate suna ca un cliché si apare instigator... dar are cineva rabdare sa imi explice, cu tot tacamul de intrebari pe care as putea sa le pun, cum e sa fii gay?

Ps: sunt destul de documentata cu info din ambele tabere, dar nu cunosc pe nimeni din LGBT si as vrea un insight de la cine destul de open-minded.

Răspuns Câştigător
| sdws77 a răspuns:

Gandeste-te bine inainte sa faci un pas ca asta.

Ca sa nu fiu inteles gresit, precizez nu am nimic impotriva persoanelor care doresc sa fie homosexuale sau altceva de genul asta (nu e treaba mea).

Totusi, nu suport organizatia LGBT, din motive personale. Mi-e mila de cei care o apara cu indarjire si care au cazut prada propagandei acesteia. Sper sa nu fie nevoie sa enumar toate motivele pentru care dispretuiesc LGBT (organizatia in sine, nu adeptii, cu ei nu am nimic).

Dar daca trebuie o voi face. Multa sanatate!

| AdiaManoAndCurious explică (pentru sdws77):

Cred ca am fost inteleasa putin gresit.Eu nu sunt si nu vreau sa fiu gay. Am aceleasi resentimente personale fata de LGBTQ... dar asta-i si problema. Vreau sa inteleg oamenii din acea comunitate si, daca imi vor permite, sa ii ajut. Daca nu te deranjez prea mult, am putea vorbi despre LGBTQ in privat? Chiar vreau sa iti aud opinia.

| sdws77 a răspuns (pentru AdiaManoAndCurious):

Desigur.

6 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

E fix la fel cu modul cum e să fii hetero - diferă doar genul persoanei de care te poți îndrăgosti.

| Crackman a răspuns:

happy intoarce te cat mai poti din drum?

| Lawrrrr a răspuns:

Te ajut eu

| IvyShade a răspuns:

Eu fac parte din LGBT. Pe scurt, în românia viața mea a fost făcută praf pe motivul pe cine iubesc. Ca sa nu se trezească cineva să zica că am fost copleșită de la internet sau de la oamenii din LGBT, din grădiniță am plăcut o fată, și în primară la fel, gimnaziu, aceeași poveste, dar nu am spus la nimeni deoarece auzeam în jur că aceste persoane merită să moară în chinuri, să ajungă în iar, iar asta, m-a speriat atunci și am avut senzția că sunt gunoiul societății. Am interacționat cu persoane din LGBT abia la 13 ani.
Dacă vrei mai multe detalii poți să îmi zici