| Laza_Raluca_1996 a întrebat:

oare din ce cauza ma ustura in timpul actului sexual?

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Probabil ca preludiul nu este suficient de lung si bine executat si din acest motiv muschii vaginului nu devin destinsi/relaxati si nici umezirea mucoasei vaginale nu este suficienta pentru a permite realizarea unei penetrari line, fine, uroare si placute. Ar fi indicat sa folositi un lubrifiant de calitate si in cantitate suficient de mare pana cand vaginul se largeste intratat de mult incat sa se plieze pe penis cat mai perfect. Succes!

| Otto19 a răspuns:

Foloseste un lubrifiant, poate ai zona mai uscata cere ceva la farmacie.

| teamleader a răspuns:

Preludiul nu cred cs trebuie neglijat. O fata insuficient stimulata emotional si fizic este un factor care scade lubrefierea si poate avea acest efect. Un control la medic te poate edifica daca nu suferi de candidoza. Anticonceptionalele pot fi si ele cauza a usturimilor. Un medic te poate ajuta pentru ca poate un diagnostic corect. Success, multa iubire adevarata si reala.