| mihaelavali21 a întrebat:

p[rietenul meu a facut laba si a ejaculat si s a murdarit pe mana, dupa a bagat mana in vaginul meu.E posibil ca eu sa raman gravida? va rog raspundeti cat mai repede

Răspuns Câştigător
| SpitalulDeGlumeti a răspuns:

Nu ai cum sa ramai insarcinata deoarece, sperma, in contact cu aerul moare

| pietrean a răspuns (pentru SpitalulDeGlumeti):

Sperma nu moare! Spermatozoizii mor, in contact cu aerul.

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Doamne, ce apăcături!
Nu s-a spălat pe mâini înainte "să te controleze ginecologic"?
Pa, pa.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă lichidul seminal ( sperma ) sau lichidul preseminal intră în contact cu secreţia ta vaginală, atunci EXISTĂ risc de sarcină!

Secreţia vaginală facilitează pătrunderea spermatozoizilor în vagin!

"Este important de retinut faptul ca o femeie poate ramane insarcinata cu un himen intact si fara un contact sexual direct (penetrare)!
Contactul dintre sperma si zona genitala poate facilita patrunderea spermei in vagin si instalarea unei sarcini.
Un himen intact nu trebuie considerat metoda contraceptiva!"
- SURSA :
http://www.sfatulmedicului.ro/......ninei_7764

Vezi alte DETALII la linkul :
http://www.tpu.ro/......mai-mul-i/

Vezi alte detalii despre lichidul preseminal la linkul :
http://www.clopotel.ro/......r-141.html

Toate cele bune.

| ywar a răspuns:

Prietenul tau e foarte prost! da, daca esti in perioada fertila sigur ca da, poti sa ramai insarcinata.

| pietrean a răspuns (pentru ywar):

Sperma,ce contine spermatozoizi, si-a"pus-o"domnul in mana, deci "cavalerii" nu mai sunt viabili venind in contact cu aerul.Asa ca "donsoara" nu poate ramane insarcinata!

| pietrean a răspuns:

Decat sa intrebi astfel de ineptii,mai bine pune mana pe o carte de anatomie si studiaza partile de reproducere ale omului,despre ovare si ovule,despre spermatozoizi,perioada de fertilitate,etc.
Apoi,vezi ca sunt si termeni medicali, pe care oricine le poate retine si invata, ca sa nu mai vorbesti vulgar.
Asa ca, pune "cat mai repede"mana pe o carte, inainte de a face un copil nedorit sau sate distrugi pe tine!

| wrath007 a răspuns:

Nu nu are cum!

| justHISgirl a răspuns:

Sansa e foarte foarte mica.vezi si tu...pe viitor insa puteti fi mai atenti!

| ionutionutzica a răspuns:

Cati ani ai?

| ionutionutzica a răspuns:

Inafara de vagin mai sti ceva?