| GeorgysiMadalin21 a întrebat:

Bunaaa! Am mare nevoie de voi. Luna trecuta mi-a venit menstruatia pe 1 luna aceasta pe 1 am facut dragoste cu iubitul meu si pe 4 la fel. Nu curge dar am bagat degetul si inauntru este sange si rosi si mai maro. De ce nu curge mai mult? As avea nevoie de ajutor urgent. Ce se intampla cu mine? Ieri am facut si un test de sarcina a iesit negativ. Cu rietenul meu sunt de 3 ani si am facut pe 1 si putin adica 5 min neprotejat dar nu si-a dat drumu in mine. Este posibil sa raman gravida? Ajutor va rog urgenttt! Multumesc

7 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Probabilitatea de a se puteanaste o sarcina in conditiile descrise este cel putin teoretic imposibila. Aceasta presupunere se bazeaza pe faptul ca sexul a fost intretinut in a 32 zi a ciclului, adica intr-o zi care in mod practic nu poate faceparte din perioada fertila si de asemenea si datorita faptului ca sperma nu a fost ejaculata in vagin. In consecinta posibilitatea formarii unei sarcini in asemenea conditii cel putin teoretic se poate exclude in totalitate. Multa sanatate!

| simpluone a răspuns:

Este posibil sa ai o dereglare hormonala. Cantitatea de sange difera de la persoana la alta si de la menstruatie la menstruatie. Nu-ti face probleme ca nu esti gravida!

| GeorgysiMadalin21 explică (pentru simpluone):

Are o culoare rosie spre maro nu curge dar inauntru este

| GeorgysiMadalin21 explică (pentru simpluone):

Delegrarea hormonala poate tine mai multe luni? Ca am fost acum 2 luni la ginecolog si avea dereglarea hormonala

| Aleeeela a răspuns:

Dacă nu curge și este sânge ar trebui sa vizitezi un medic sa nu fie ceva grav. sa fii gravida e imposibil mai ales ca nu a terminat în tine fără protecție

| GeorgysiMadalin21 explică:

Pai ce se intampla cu mine?

| GeorgysiMadalin21 explică:

Eu am fost si acum o luna la ginecolog si am avut o dereglare hormonala