| xeniutza a întrebat:

Este posibil sa raman gravida pupa ce am facut sex neprotejat?(nu a ejaculat in mine)

8 răspunsuri:
| raspunz a răspuns:

Regret că trebuie să îți spun asta, dar DA, există un risc să rămână însărcinată de fiecare dată când introduci penisul fără prezervativ în vagin fără protecție. Degeaba îți spun ăștia de pe aici că nu e așa, un risc există, se poate elibera lichid spermatic iar acesta poate conține spermatozoizi, fie că ejaculează în interior sau nu. Este adevărat, în cazul ăsta riscul a fost mai mic, dar de ce sa traiești cu impresia că nu a existat dacă a existat.
Dacă îți întârzie menstruația o săptămână, e cazul să facă un test de sarcină. Dacă îți vine la timp și e ca de obicei atunci e totul ok.

| Ana94 a răspuns:

Dacă nu a ejaculat şansele de a rămâne însărcinată sunt mai mici.Fă-ţi, totuşi un test de sarcină sau du-te la un ginecolog ca să te lămureşti mai bine.

| Purec a răspuns:

Nu ramai. CU ce vrei sa ramai daca nu a ejaculat?

| kamykaze88 a răspuns:

Esti in perioada de ovulatie? daca da sigur vei ramane

| ReiVaN a răspuns:

Probabil nu da` poti sa luati boli cu transmitere sexuala.altadata sa va protejati:d

| just4funx a răspuns:

Putin probabil dar e posibil

| zerdan a răspuns:

Nu ramai daca nu ai continuat sxul.

| lenutzafatasexxy a răspuns:

Nu...Erau mai mari sansele daca te protejai!