| A1W3WHATSUP a întrebat:

Pe 05.01 am avut un contact neprotejat cu prietena mea (nu mi-am dat drumul in ea), fiind precauti la 36 de ore dupa contactul sexual (07.01) a luat pastila de a doua zi, iar o zi mai tarziu (08.01) i-a venit ciclul, care il are si in prezent, este vorba deja de 3-4 zile de ciclu. In mod normal trebuia sa-i vina pe 10-11 dar am inteles ca de la pastila de a doua zi pot aparea dereglari. Mai exista sanse sa fie insarcinata?

Răspuns Câştigător
| Emilian65 a răspuns:

Nu mai exista sanse sa ramana gravida.

9 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Nu are cum să fie însărcinată, însă acea pastilă ia dereglat ciclul menstrual.
Data viitoare protejați-vă, pastila de a doua zi se ia o dată la 6-8 luni.

| Goete a răspuns:

Precauti, cu pastila de a doua zi la 36h si cand nu era nevoie de ea, o pastila facuta sa ucida?

| A1W3WHATSUP explică (pentru Goete):

Nu era nevoie de ea? Poate da, poate nu.

| A1W3WHATSUP explică (pentru Goete):

Si ma rog, ce anume "ucide"?

| Goete a răspuns (pentru A1W3WHATSUP):

Viata.
Citeste-i prospectul, te inseli amarnic daca crezi ca e o.bomboana

| Goete a răspuns (pentru A1W3WHATSUP):

Din partea mea poti lua si cianura de potasiu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce-o fi, frate, asa de greu sa iti pui un prezervativ si sa nu te mai chinui, apoi, sa pui intrebari incuietoare puştimii de pe site!?

| A1W3WHATSUP explică (pentru anonim_4396):

Ideea e ca s-a rupt prezervativul, de asta il consider sex neprotejat. Si nu pentru ca era pus incorect, si nu pentru ca era Masculan. Era Durex.
Intrebarea am pus-o deoarece stiu ca sunt si persoane cu cunostinte mai "avansate" in domeniu.

| A1W3WHATSUP explică:

Pe care il are*