| Ioana0609 a întrebat:

Pe 1 mai am avut primul contact sexual cu prietenul meu neprotejat insa acesta nu s-a terminat in mine. Ultima menstruatie a fost pe 8 aprilie si trebuia sa imi vina pe 6 mai. Pe data de 4 mai am inceput si un tratament fiindca racisem foarte tare la burta. Am facut test de sarcina pe 19 mai, 22 mai, si 5 iunie si toate au iesit negative. Credeti ca poate fi vorba de vreo sarcina? am auzit ca se poate sa ramai si cu lichidul pre-ejaculator. Multumesc

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca sexul de dezvirginare a fost intretinut in data de 1 Mai, adica in cea de-a 24-a zi a ciclului menstrual care a inceput in 8 Aprilie, se poate considera ca fiind extrem de putin posibila sau probabila de a se produce o srcina chiar si in cazul in care in timpul sexului sperma ar fi fost ejaculata in vagin. Aceasta apreciere privind imposibilitatea existentei unei sarcini instalate, este sustinuta si de faptul ca NU a fost ejaculata sperma in vagin, cat si pe baza rezultatelor negative ale celor 2 teste de sarcina care au fost efectuate in momentul optim adica 22 Mai si 5 Iunie. Cel mai probabil in cazul tau este vorba ori de un ciclu menstrul cu caracteristica de a fi NEREGULATA si intr-o asemenea situatie ar fi indicata prezentarea la o consultatie ginecologica necesara, utila, oportuna. Multa sanatate!

3 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

In situatia prezentata de tine nu poti fi gravida.

| sofisis a răspuns:

Normal ca exista mereu un risc atunci cand faci sex neprotejat. Mai ales la actul de dezvirginare. Poate avea loc ovulatie spontana. Acum, dat fiind faptul ca 3 teste spun ca nu esti, sansele maxime sunt sa nu fii si sa fie o simpla dereglare.

| Ioana0609 explică:

Am uitat sa specific ca nu am avut ciclu menstrual regulat niciodata. si in luna mai am avut o secretie maronie. pe data de 25..despre ce poate fi vorba?