| Alio a întrebat:

Buna, am avut contact sexual neprotejat, ultima menstruație am avut-o la sfârșitul lunii ianuarie și acum la sfârșitul lui februarie trebuia să îmi vina iar dar nu mi-a venit. Mi-am făcut un test de sarcină și mi-a ieșit negativ, aștept răspunsul vostru.

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Contact neprotejat CAND
CE inseamna contact neprotejat? Doar fara prezervativ sau A SI EJACULAT IN tine?
ai ciclu REGULAT sau NEREGULAT
CE DURATA ai la ciclu
cam atatea detalii trebuie sa dai ca sa si astepti un raspuns de genul

| Violleta2022 a răspuns:

In primul rand, testul de sarcina a fost facut inutil si incorect.
Testul de sarcina se face DUPA 7-10 zile de intarzierea menstrei, nu inainte de venirea ei.
Bineinteles ca poti fii insarcinata, odata ce ai avut sex neprotejat in februarie.

| corbulalbrosu a răspuns:

Pe baza datelor si informatiilor oferite si prezentate in aceasta intrebare, NU se poate formula un RASPUNS. In cel mai biun caz pot fi emise doar niste simple pareri sau presupuneri cu totul subiective si efectiv lipsite de orice valoare. Pentru a ti se putea oferi un RASPUNS care sa fie la obiect si de asemenea catusi de cat cert si posibil si probabil si corect, neaparat trebuie sa prezinti urmatoatrele informatii strict necesare de a fi cunoscute
-- tipul ciclului tau menbstrual, adica REGULAT sau NEREGULAT
-- data la care a inceput ultima menstruatie
-- lungimea in general a ciclului intre 2 menstruatii consecutive
-- eventual data la care ar fi urmat sa porneasca urmatoarea menstruiatie conform calculelor sau pe baza observatiilor tale de pana in prezent
Doar daca vei prezenta si preciza informatiile solicitate, se va putea oferi si RASPUNSUL solicitat, care va fi probabil corect.
Multa sanatate!

| Andreeush a răspuns:

Testul de sarcină trebuie făcut la 21 de zile de la ultimul contact sexual.
Ai un ciclu regulat?

| Sofer a răspuns:

Dacă nu a ejaculat în tine, nu ai rămas însărcinată.