| XxBlueRosexX a întrebat:

Buna pe 10 am cunoscut un tip super dragut intr-un bar unde eram cu un amic ei se cunosteau deja si la invitat sa stea cu noi la masa, am vorbit una alta si am facut schimb de Instagram si nr de telefon..toata saptamana trecuta ne-am intalnit aproape in fiecare zi ne-m imbratisat si sarutat si sambata m-a invitat sa merg cu el si 2 prieteni de-ai lui la Milano(sunt in Italia) am fost toate bune si frumoase pana luni cand mi-a spus ca nu poate iesii ca are febra mare bun l-am crezut dar problema e ca atunci cand ii scriu nu imi mai raspunde la mesaje decat foarte rar dau deloc ..nu inteleg ce are cu mine nu i-am gresit cu nimic voi credeti ca s-a saturat sa fim prieteni, nu am fost impreuna dar mie mi-a fost de ajuns cateva zile sa ma atasez de el si sa tin la el, sufar ingrozitor nu ma pot oprii din plans, oare sa ii mai scriu sau sa astept sa imi scrie el?

16 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Nu-l mai cauta, nu are rost. Ignora ce ti-au scris altii, al caror singur scop pare sa fie pervertirea femeii...e foarte bine ca nu te-ai culcat cu el. Acum stii ca el doar asta a vrut de la tine, a vrut sa-i dai pasarica si apoi sa te abandoneze. Cand a vazut ca nu i-o dai asa repede cum spera el, s-a gandit probabil ca nu meriti efortul si a abandonat "misiunea".
Mai exista si posibilitatea sa fi vrut mai mult decat sex, dar sa fi descoperit la un moment ca nu-i place ceva la tine.
Oricare dintre variante ar fi, trebuie sa stii ca nu are rost sa-l cauti, pentru ca te asigur ca nu vrea sa fie cu tine. Nu are rost sa te umilesti implorandu-i atentia. Fii mandra!

| stef87 a răspuns:

E o poveste care se repeta de ambele parti: ba ea il lasa balta, ba el, ba ca vrea o pauza, ba ca s-a dorit a fi de fapt doar o aventura, iar astia care ne deschidem ca o carte, indiferent ca suntem fete sau baieti (da, si baietii au suflet si pot da romantism cui simt ca merita), ne alegem cu inima franta si tot speram ca fraierii ca nu s-a terminat.

Daca nu raspunde sub nici un fel, lasa-l! Si incearca sa te detasezi. Viata e lunga de momente mult mai grele. Savureaza partea frumoasa, ce ti-a placut si daca nu a fost sa fie, nu ai avut decat de castigat o experienta si, poate o lectie. Asta nu inseamna ca va trebui sa te feresti la extrem de baieti, dar vei fi constienta ca se poate intampla si asa.

Ia-o ca pe partea frumoasa care doare a dragostei. Nu iti face iluzii ca se va intoarce. Daca totusi o va face, tu vei stii cel mai bine ce sa faci: sa crezi sau nu in continuare in el.

| Drolja a răspuns:

Nu-i mai scrie. Nici nu are rost să aștepți explicații de la el, pentru că o să te tot mintă de acum încolo. Asta în caz că îți va mai răspunde vreodată.

Calzone, capocollo, și-un amaretto, și viața merge mai departe!

| Violleta2022 a răspuns:

O fii avand covid si este in spital, pe aparate.

| XxBlueRosexX explică (pentru Violleta2022):

Nu deoarece face live-uri pe Instagram si in majoriateta e pe afara deci e bine.

| Violleta2022 a răspuns (pentru XxBlueRosexX):

Da-i pace si lasa-l sa te caute el daca te place si vrea sa fie prieten cu tine.
Este evident ca ceva l-a deranjat la tine si de aceea nu te mai cauta.
Nu mai insista, ca-l agaseaza asta!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

De ce plângi? Ce înseamnă pentru tine că ești îndrăgostită? Că ai nevoie de el. De ce? Că ai nevoie de un prieten. De ce de acela? Că l-ai trecut mental în proprietate personală. Ai spus, este al meu. Dacă recunoști că ai greșit, cauți altul. Dacă nu, nu plângi din cauza lui, ci te plângi pe tine, din cauza greșelii tale.

| Emma30555 a răspuns:

Probabil ca el e genul care se plictisește repede, nu îl mai baga în seama, fa altfel ca pana acum. Arata i ca îți vezi de viata ta și ești fericita și frumoasa chiar dacă el nu te cauta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Data viitoare măcar atât să știi
- azi ai cunoscut un bărbat în bar
- cel mult mâine faci sex cu el

| stef87 a răspuns (pentru anonim_4396):

Hai sa nu sarim calul! Am impresia ca nu ai trait ceva profund pana acum. Stii cum e cand gasesti o chimie adevarata cu persoana aceea si esti in stare sa faci orice nu pentru a primi sex, ci pentru a simti bucuria ei? Doar sa o strangi in brate, nu sa o regulezi? Sa fii gata sa astepti si luni daca e nevoie, pentru ca stii ca ea va fi de la un moment dat mereu cu tine? Sa-ti se prabuseasca cerul in cap cand simti ca ii e frica si bate in retragere si tot acel ceva ce ati legat risca sa devina cenusa? Iti zic eu, ca nu, anonimule!

| anonim_4396 a răspuns (pentru stef87):

Știu ce scriu de femei.

| anonim_4396 a răspuns (pentru stef87):

La ce scrii tu de femei sunt ferm convins că ai avut numai în vise femei.

| stef87 a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca e adevarat ce spui, demonstreaza si da sfaturi utile si intelege mai bine decat mine ce simte ea!
Si nu posed femei, ca nu sunt proprietati, construiesc relatii cu ele. Legat de vise, ia-le ca o metafora, dar poate ca esti prea in varsta sa mai stii ce e un vis

| anonim_4396 a răspuns (pentru stef87):

Ea dacă vrea bărbatul ăla trebuie să facă sex cu el.

| anonim_4396 a răspuns (pentru stef87):

Ea dacă s-a îndrăgostit de ăla în câteva zile cum crezi că arată bărbatul ăla? Crezi că nu are de unde alege femei bărbatul ăla?

| Musca88 a răspuns:

Eu zic sa-ti vezi de viata si sa treci peste. ayaye.