| Emmaem1 a întrebat:

Pe 10 iulie am facut-o cu prietenul meu, neprotejat. Pe 16 iulie trebuia sa imi vina ciclul dar mi-a intarziat 2 saptamani. La 3 saptamani dupa contact, si 2 de intarziere am facut un test de sarcina dar a iesit negativ. El nici macar nu a ejaculat, deloc si asta fiind prima oara cand am facut-o. De ce imi intarzie ciclul? Funda :/

Răspuns Câştigător
| Cristiana4 a răspuns:

Bună, posibil sa fie o dereglare. Am pățit si eu la fel, însă eu nu am facut niciun test, am asteptat pentru ca eram sigura pe ce se întâmplase. Nu ti face griji, o sa ti vina. Posibil o luna sa nu ti vina deloc, si sa ti vina următoarea. Mie nu mi-a venit o luna deloc ai a întârziat si in următoarea.

| Emmaem1 explică (pentru Cristiana4):

Mulțumeeesc :*

| Emmaem1 explică (pentru Cristiana4):

Nu știi cât ți-a întârziat mai exact? big grin

| Cristiana4 a răspuns (pentru Emmaem1):

Pai o luna nu mi-a venit deloc, iar in următoarea a întârziat o săptămana. Deci cam o luna si o săptămana.

9 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Cel mai bine ar fi totuşi să faci un control ginecologic, sa nu fie vreo problemă la "instalații"...winking
Oricum, cu aceeaşi ocazie poți primi şi o confirmare autorizată că nu eşti gravidă.

| Emmaem1 explică (pentru mihai69):

Nu am cu cine merge la ginecolog, iar eu sunt minora.

| mihai69 a răspuns (pentru Emmaem1):

Dacă ai buletin poti merge la medic, nu aş vrea să cred că nu ai nici 14 ani. Caz în care, mai ales dacă nu a trecut mult timp de la menarhă (prima menstră), e destul de normal să ai astfel de perioade (de întârzieri "inexplicabile").

| JustStitch a răspuns:

Probabile o dereglare hormonala, nu se pune problema de o sarcina, e doar o dereglare.

| Emmaem1 explică:

Fă pași Grigorele