| Marina399 a întrebat:

Pe 16 decembrie am fost acasa la prietenul meu. Nu am facut sex decât oral iar el si-a dat drumul pe burta ca sa nu ma atingă si din curiozitate am atins cu un deget burta lui. Dupa cateva momente am fost sa ne spalam si ne-am asezat amândoi in cada si abia atunci mi-am atins vaginul cu acel deget si dupa ce s-a spalat de sperma tot in cada m-a atins foarte putin cu capul penisului fara sa l introducă. Puteti sa mi spuneti daca raman însărcinată. Va rog frumos(sunt virgină si am ciclul neregulat)

5 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Nu poți rămâne gravidă.

| HazelEyes77 a răspuns:

Stai linistita nu ramai insarcinata asa. Sansele sunt nule in aceste conditii.

| Marina399 explică (pentru HazelEyes77):

Da dar am auzit ca daca se atinge foarte putin poti ramane gravidă. sad..iti multumesc de raspuns

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Marina399):

Draga domnisoara Marina399, te invit sa citesti cu miulta atentie cele ce iti transmit prin raspunsul urmator. Orice fata/femeie dar nu numai ea ci la fel si baiatul/barbatul indiferent de varsta lor, insa care sunt in punctul sau si-au si inceput deja viata sexuala, ar trebui sa cunoasca in mod foarte exact si precis mecanismul de formare/producerea a unei sarcini. De asemenea ar fi fost bine ca inainte de a intretine un contact sexual neprotejat, sa fii deja foarte bine informata pentru a sti ca pentru a se putea forma o sarcina, in mod OBLIGATORIU trebuie sa fie intrunite minim 2 conditii, cu precizarea ca aceste 2 conditii trebuie sa se petreaca in acelasi timp, adica sa se produca simultan/concomitent si anume : 1-) In primul rand pentru a exista posibilitatea de a se putea forma o sarcina, CONDITIA PRINCIPALA este aceea ca femeia in timpul intretinerii sexului sau a masturbarii sa fie in PERIOADA FERTILA a ciclului menstrual. Numai/doar atunci in acele 4-5 zile care sunt situate inaintea zilei de ovulatie si/sau in ziua ovulatiei cand exista deja un OVUL VIABIL in uterul ei, acesta poate fi fecundat de catre un spermatozoid provenit din sperma si NU din lichidul preejeculator. 2-) Indiferent care ar fi metoda de producere a SPERMEI, acesta trebuie sa ajunga/sa patrunda in mod obligatoriu IN VAGIN (indiferent de cantitate), deoarece doar in acest mod spermatozoizi existenti in sperma vor avea posibilitatea sa treaca din vagin in uter si de acolo s ajunga in trompele uterine pentru a fecunda ovulul in cazul in care aceasta deja exista in acel moment. In concluzie intotdeauna TU esti cea care stie precis/exact in ce moment al ciclului menstrual este intretinut sexul/masturbarea si poti si aprecia daca au fost intrunite conditiile minim necesare dar OBLIGATORII pentru a se putea forma o sarcini in acel caz. In concluzie in conditiile descrise fiindca cel putin una dintre conditiile obligatorii NU a fost indeplinita, reiese cat se poate de clar ca posibilitatea de a ramane insarcinata este 0 (zero). Multa sanatate!

| ShamelessQboy a răspuns:

Slabe șanse să fi rămas!