| deea_4662 a întrebat:

Pe 4 iunie am fost in excursie cu clasa mea si cu inca o clasa. In tren mi-am dat seama ca imi place de un baiat de la cealalta clasa. el fiind varul unui coleg de al meu. cand am ajns la hotel. am vorbit. s el ma intrebare daca vreau sa fim impreuna si eu i.am zis ca da. toata seara am stat impreuna si era foarte afectos cu mine s a 2 zi. la scl la fel. dar intr. o zi la scl trecea pe langa mine fara sa zica nimic. si i-am spus varului lui ca nu mai vreau sa fiu cu el. dpa aceea tot ne intalneam peste tot. ne invarteam in acelasi cerc de prieteni. am fost la strand cu el. si cu inca 3 prieteni de ai lui si 2 prietene de ale mele. la strand ne.am sarutat dar nu vroia sa ne impacam. vorbim mereu la telefon de un timp. de curand am avut un iubit cat am fost la mamaie dar cu baiatul acela am mai fost impreuna. si el este gelos sau asta e parerea mea. mereu imi zice cateceva de celalalt.chiar daca stie ca nu mai am trebuie cu el si imi zice mereu de o fata nu este cu ea dar se mai int din cand in cand cu ea. ea are iubit. el i-a spus varului lui ca nu vrea sa ne impacam acum deoarece sta mai mult pe la tara si nu avem cand sa ne vedem dar cand incepem scoala ar vrea sa ne impacam din cate am inteles. Dar de cateva zile este foarte distant si o prietena de-a mea la intrebare daca mai vrea sa ne impacam si a zis ca nu. Ce sa fac. mai are rost sa ma mai tin dpa el?

8 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Nu are rost e f nehorat lasa-i timp sa se gandeasca vezi-ti de viata ta mai bine lasa-l singurwinking numai vb cu el

| PlayWithMe a răspuns:

Uite care este sfatul meu, cand o sa te cunosti mai bine pe tine atunci o sa incepi sa iti dai seama daca e bine sau nu sa stai cu cineva.Acu 1000 de ani nu exista TPU sau nu stiu cine sa intrebe auzi e bine sa fac nu stiu ce? cel mai bine este sa faci ce crezi u ca este mai bine pentru tine, nu mai te lua dupa sfatul altora ca poti sa ai surpriza sa fie gresit si sa suferihappy O seara buna

| GabrielleTheRealQueen a răspuns:

Pai tot tu vrei sa te tii dupa el?raised eyebrows.din cate am citit mai sus. doar pentru ca o singura data a trecut si nu te'a salutat gata te-ai si suparat.ma rogoh go on...Parerea mea e ca daca nu iti gasesti pe altcineva pana incepe scoala.incearca sa va apropiatsi din nou. daca da.ii spui ca ti-ai gasit pe altcineva si asta e.straight face. bafta.

| Crat3r a răspuns:

Sincer daca ream fata il lasam de mult. Sigur a cunoscut alta persoana.

| ancuutssa a răspuns:

Sincer,chiar nu mai are rost sa te tii dupa el.Sau incearca tu sa vorbesti cu el,desii nu cred ca ar mai putea merge. Daca poti,adica, trebuie, ai putin orgoliu si fii indiferenta.indiferenta ii doare cel mai tare, si daca chiar nu il intereseaza, inseamna ca nu ar trebui sa iti bati capul cu cineva ca el...

| petruta22 a răspuns:

Sfatul meu este sa vorbesti tu cu el, sa-l intrebi exact ce are de gand si asa te lamuresti. Dar asta numai in cazul in care esti sigura ca vrei sa fii cu el.

| nika971 a răspuns:

Daca el nu mai vrea sa se impace cu tine nu te mai tine dupa el pur si simplu n-ar e rost! funda?/

| giaaniii a răspuns:

Sfatul meu : deschideti un jurnallaughing