| Alexa_Adda_2000 a întrebat:

Trec direct la subiect : Prietena mea are un nou iubit, l.a intalnit prin varul meu, si acum sunt " suflete pereche", dar nu o sa va vina sa credeti ce mi s.a intamplat. Ne.am dus toti trei ( eu, prietena mea, si iubitul sau ), la Cinema. Prietena mea, s-a dus sa i.a bilete si noi ( eu si iubitul prieteni) am ramas pe o canapea. Atunci mi-a spus ca sunt frumoasa, si a incercat sa ma sarute. I.am dat una peste fata si i.am spus cum de nu ii este rusine, si mi-a spus ca nu are de ce sa ii fie rusine. Si mai multe chestii din astea, odata mi.a pus mana pe picior, ma suna, imi da mesaje pe Facebook, si nu stiu ce sa fac? Cum sa.i spun prietenei mele, ca iubitul ei se da la mine?! Ar suna ca naiba, il iubeste foarte mult pe tipu' asta, pentru ca toata ziua vorbeste despre el, si nu as vrea sa nu mai vorbeasca cu mine... Va rog ce sa fac sad?

13 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Adevarul doare, dar, de cele mai multe ori, e cea mai buna solutie pentru a rezolva o problema. Risti sa se supere prietena ta, dar oricum tu vei evita sa mai mergi cu ei si relatia voastra de prietenie se va raci daca tu nu-i explici ce se intampla.

| darrio2007 a răspuns:

Trebuie sa ii spui.Nu ai ce face.Asa isi da si ea seama cu cine s-a incurcat.Nu esti tu dar va incerca cu alta.

| OldSoul a răspuns:

Ii arati simplu mesajele de la el, si asa nu va mai avea ce sa comenteze.

| SkyPilot a răspuns:

Poti sa il atragi intr-o cursa. Discuti cu el pe facebook si ii arati prietenei tale ce a spus. Dar si asa exista riscul sa creada ca tu te-ai dat la el, dragostea e oarba.
Eu as zice sa vorbesti cu prietena ta, sa ii spui adevarul si sa ii propui sa faceti ce ti-am spus mai sus.

| KamaSutra a răspuns:

Il iubeste ea,dar e mai bine sa afle,e pentru binele ei,insa ai nevoie de dovezi, arata-i conversatiile.
Daca nu ii spui cat mai repede, va fi tot in defavoarea ei, fiindca ea pune mult suflet in aceasta relatie. Pentru cine? Pentru un ****** care nu merita! Daca tii la ea si la sentimentele ei, fa ceva cat mai repede!

| ywar a răspuns:

Eu cred ca ar fi mai potrivit sa va apucati de treaba si sa invatati. E cel mai bine asa. In cazul tau m-am convins - ai niste "agramaticalitati" - vorba lui Costi Costita de toata frumusetea. Cum o vorba romaneasca spune ca "cine se aseamana, sa aduna" de aici rezulta ca ai prieteni ilustrii.
Behaiala placuta!

| Alexa_Adda_2000 explică (pentru ywar):

Nu am "agramaticalitati", asa cum le spui tu. Au fost aici destule persoane, care mi-au dat niste sfaturi bune, care m-auu ajutat. Daca nu aveai niciun sfat, nu trebuie, sa comentezi big grin!

| Mayar a răspuns:

Daca tu ai avea un porc afemeiat, prietena ta ar sti si nu ti-ar spune, nu ai simti ca isi bate joc de tine?!
Cea mai mare greseala e sa ii ascunzi acest lucru. Asa, esti mai rau decat el.
Eu de as fi in asemenea situatie, l-as lua la bataie, nu asa! Da-l afara pe gunoiul acela din viata prietenei tale, sau iti place sa vezi cum ii distruge viata? Spune-i!

| SmileyesotulmeusecretLOL a răspuns:

Cel mai bine în acest caz e să îi spui adevărul, oricât ar putea s-o doară.

| mihaicelsfant a răspuns:

Daca nu-i spui acum o sa fie nasol

| dikaaa a răspuns:

Daca nu vrei sa ii spui, spune-le parintilor tai cum sta treaba, te vor ajuta

| nedeea86 a răspuns:

Dragostea e oarba de multe ori. Dar ea daca are incredere in tine, o sa te creada. E mai bine sa fii sincera cu ea. Odata si odata o sa afle ce fel de persoana e. Indiferent ca e vorba de ceea ce face cu tine sau de alta.

| Arcadius30 a răspuns:

Hmm... cred ca stiu cum te pot ajuta. Spune-i prietenei tale ca vrei sa te intalnesti cu ea intr-un loc, si la fel spune-i si prietenului ei ca vreti sa va intalniti in acelasi loc. (practic ai grija ca prietena ta sa il vada pe el cu se da la tine) Sper sa te ajute ideea mea big grin