| AneCriss a întrebat:

Pe data de 9 martie am facut un petting cu prietenul meu. Eu sunt virgina..la fel si el. Luna trecuta menstruatia mi-a venit pe 17..acum astept sa vad daca imi vine. La un moment dat.el mi-a zis ca s-a terminat..adica cica a ejaculat.dar eu nu am simtit nimic umed de la el ..si cred ca eu eram putin uda..probabil m-am excitat iar vaginul mi s-a umezit..insa el m-a atins cu penisul pe langa vagin ..si zice ca lui i-a curs ceva.Dar nu mi-a introdus penisul in vagin ..de fapt..nici nu sunt sigura ca penisul lui a ajuns exact pana in punctul ala al vaginului. Pentru ca noi stateam si in picioare si cumva a bagat penisul lui in pantalonii mei. Multi spun ca nu prea exista sanse sa fi ramas insarcinata. Ca este nevoie de mai mult de atat pentru a ramane. Ca trebuie facuta penetrarea completa si la noi nici nu a existat penetrare. Si as vrea sa stiu. Poate-mi raspunde un medic sau cineva priceput. S-ar putea sa fiu insarcinata? Pe net vad diverse..si nu sunt sigura. Multumesc!

15 răspunsuri:
| Curious9 a răspuns:

Sansele tind spre 0. Stai linistita happy

Răspuns utilizator avertizat
| mgtow a răspuns:

Nu ai patit nimic totul e bine.

| AneCriss explică (pentru u2irish):

Da,inteleg ce vreau sa zici! Intrebarea mea era daca sunt sau nu insarcinata. Si crede-ma imi pare atat de rau ca l-am lasat sa faca asta. Nu o sa mai fac niciodata asa ceva ..Nu o sa mai permit nimanui,, Doar pentru ca l-am lasat sa faca asta..ma simt in ultimul hal. Cred ca daca m-as fi culcat cu el ..acum as fi agata pe undeva (spanzurata). Imi pare extrem de rau. Dar el mereu imi zice ca prin aceste atingeri isi mainifesta iubirea, ca e dragoste..si ca nu o face ca un obsedat. Si ca ma iubeste..si sa nu imi fie teama.Dar chiar si asa...asta nu o sa se mai repete..mai ales din cauza stresului si sperieturii. Si pentru ca sunt o fata care ..se respecta,, iar de data asta am clacat, m-am lasat dusa de val. Insa nu o sa se mai repete.

| AneCriss explică (pentru mgtow):

Multumesc mult. Sper ca asa este. Raspunsurile acestea ma mai linistesc!

| AneCriss explică (pentru Curious9):

Multumesc mult. Sper ca asa este. Raspunsurile acestea ma mai linistesc! Nu mai sunt atat de stresata

| Curious9 a răspuns (pentru AneCriss):

Daca vrei sa vorbesti cu cineva care sa te asculte, iti stau la dispozitiewinking Imi poti trimite adresa ta de mess pe privat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu a existat o penetrare, teoretic nu ai de ce sa iti faci griji. Daca el ar fi avut parte de o ejaculare spermatozoizii ar trebui sa ajunga in uter ca tu sa ramai insarcinata. Cu toate astea exista afirmatii ale specialistilor care suna cam asa : "Chiar daca ai himenul intact, poti sa ramai gravida in timpul jocurilor sexuale care implica ejacularea in jurul vaginului. Himenul are un orificiu prin care este eliminat sangele menstrual si prin care pot patrunde si spermatozoizii "
Deci sfatul meu este ca pe viitor, daca nu vrei o sarcina, renunta la astfel de jocuri practicate mult prea aproape de zonele fierbinti. Vrei sa iti satisfaci partenerul sexual atunci gaseste alte metode prin care sa o faci asa incat riscurile unei sarcini si fie egale cu zero.

| Alcyon a răspuns:

Nu cred c-ai ramas gravida din atata lucru. Totusi ar fi bine sa te hotarasti daca vrei sau nu sa-ti incepi viata sexuala, ca barem sa folositi prezervativul. Asa, nu e nici cal, nici magar si risti ca dintr-un joculet de-asta sa ramai gravida. Iubirea poate fi demonstrata mult mai bine, in alte moduri. Facand ce a facut, prietenul tau nu poate sa-ti demonstreze decat ca este potent.

greece12
| greece12 a răspuns:

Imprudenta joaca...dar de data asta nu vor fi urmari,mi se pare improbabil.
Din ceea ce ne descrii cam greu se poate ramane insarcinata,adica de la greu pana la imposibil.
Acum,incearca sa te calmezi,pentru ca sperietura,agitatia si stresul sunt de natura sa duca la dereglari hormonale care intarzie menstruatia.
Respira adanc si asteapta.
Am inteles ca-ti pare rau si ca privesti corect lucrurile, oricum noi aici nu ne aflam ca sa judecam pe nimeni, ci ca sa ajutam.
Asa ca, nu te mai gandi la sarcina, nu e posibila in conditiile descrise de tine si refuza de acum incolo, orice joc imprudent.
Bine?
happy

| mona a răspuns:

Nu esti insarcinata...nu iti face griji

| Emilian65 a răspuns:

Pentru ca el a ejaculat si te-a atins cu penisul la vagin, sansele de a fi insarcinata sunt mari.

| AneCriss explică (pentru Emilian65):

Hai ma ..ca nu ejaculat nu stiu cum ..Probabil a fost doar lichidul preejaculator. Daca era ajaculare, ejaculare... Trebuia sa fie sperma mai multa..sa o simtim ..ca in momentul in care si-a bagat benisl in pantaloni eu nu prea am simtit nimic ..Cred ca totusi trebuia sa simt.

| EvelynAlexandra98 a răspuns:

Poti ramane insarcinata daca practici petting-ul? Chiar daca penisul nu este introdus in vagin, poti ramane insarcinata! Spermatozoizii unui barbat pot patrunde in interiorul corpului, daca intra in contact la intrarea in vagin cu lichidul secretat de acesta. Trebuie sa fii foarte atenta ca baiatul sa nu-si lipeasca penisul de labiile tale in timpul orgasmului. Iar daca aveti sperma pe maini, nu trebuie sa atingeti vaginul. Cel mai indicat este sa te speli pe maini si pe organele genitale, imediat dupa eliminarea spermei – chiar daca acest lucru nu este foarte comod. thinking E cam naspa situatia.

| AneCriss explică (pentru EvelynAlexandra98):

Totusi,tin sa cred ca nu este nimic :d. Pe 17 trebuie sa imi vina ciclul. Si cum am zis ..Nu a ejaculat ..asa. Daca a fost, a fost doar lichidul preejaculator. Si ..de fapt, cred ca a fost o prostie ca ne-am agitat si am aberat atata.