| anonim_4396 a întrebat:

Buna,am si eu o neclaritate.E cam aiurea intrebarea dar am nevoie urgenta de raspuns. Ieri am fost la prietenul meu si el a vrut sa facem sex, eu nu am vrut.Si mi -am dat pantalonii jos si stateam cu spatele.El a incercat sa isi bage penisul la mine in vagin,si doar a pus asa dar nu l am lasat. Posibil ca el sa fi avut si sperma pe penis. E posibil sa raman insarcinata? Ca el si a bagat penisul dar nu l a introdus,,doar a incercat, cum ar fi doar a atins vaginul. E vreo sansa sa raman insarcinata?

20 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, daca sperma a ajuns pe vulva ta. Spermatozoizii sunt mobili si foarte atrasi de mediul vaginal, prin urmare vor migra rapid spre vagin de pe vulva si din vecinatatea acesteia.

| darrio2007 a răspuns:

Tu nu ai vrut dar ti-ai dat pantalonii jos.Ce gandire ciudata! Sperma putea avea doar daca s-a masturbat uitandu-se la tine.Si apoi pica fleasca penisul.Asa ca nu avea cum sa ti-l introduca.Dar, probabil, ca il luase valul.

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Pai cum vine asta? eu nu am vrut, dar mi-am dat pantalonii jos...pai asta nu suna ca o invitatie?
Dca el s-a excitat inainte si a avut lichid pe ciocanel, exista sansa unui bebel.
Fa un test de sarcina, dar asta dupa 14 zile.
Atentie pe viitor si folositi protectie daca tot va tineti de prostioare.
O seara bunahappy

| DeathIncarnate a răspuns:

ĂĂĂ,în locul tău ștergeam poza de la profilhappy

| SameMistake a răspuns:

Depinde de cat de posibil e sa fi avut serma pe penis.
Iti amintesti sa isi fi dat drumul inainte sa te atinga?

| RRoberta a răspuns (pentru SameMistake):

Nu,nu si a dat drumul inainte, dar avea ceva lucios..si imi e tare frica

| SameMistake a răspuns (pentru RRoberta):

A, acela este un lichid preejaculator, si exista sanse foarte mici sa ramai insarcinata de la el.
Cand ti-a venit ciclul ultima oara? Esti in perioada foarte fertila?

| RRoberta a răspuns (pentru SameMistake):

Pai mie mi-a venit pe 6august si asta s a intamplat pe 23 cam asa

| SameMistake a răspuns (pentru RRoberta):

Erai intr-o perioada fertila, dar repet, exista sanse foarte-foarte mici sa ramai insarcinata de la asa ceva. Eu zic sa te linistesti. Daca iti intarzie ciclul, faci un test de sarcina. Dar n-ai ramas insarcinata.
Numai bine!

| RRoberta a răspuns (pentru SameMistake):

Multumesc mult

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă lichidul seminal ( sperma ) sau lichidul preseminal intră în contact cu secreţia ta vaginală, atunci EXISTĂ risc de sarcină!

Secreţia vaginală facilitează pătrunderea spermatozoizilor în vagin!

"Este important de retinut faptul ca o femeie poate ramane insarcinata cu un himen intact si fara un contact sexual direct (penetrare)!
Contactul dintre sperma si zona genitala poate facilita patrunderea spermei in vagin si instalarea unei sarcini.
Un himen intact nu trebuie considerat metoda contraceptiva!"
- SURSA :
http://www.sfatulmedicului.ro/......ninei_7764

Vezi alte DETALII la linkul :
http://www.tpu.ro/......mai-mul-i/

Vezi alte detalii despre lichidul preseminal la linkul :
http://www.clopotel.ro/......r-141.html

Toate cele bune.

| Emilian65 a răspuns:

Cum a bagat penisul dar dar nu l-a introdus?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ceea ce a facut prietenul tau, se numeste tentativa de viol / agresiune sexuala, si cred ca asta trebuie sa fie problema ta principala, insemnand ca nu ai personalitate si nu te respecta, apoi pune-ti problema unei sarcini nedorite.

Si daca el nu a stiut sa-ti ofere explicatii privind gestul sau, ar fi trebuit sa stai de vorba cu parintii tai, daca esti minora ar putea sa se aleaga sigur cu dosar penal, caci oricum, pare sa fie incult si crescut pe maidan, daca nu a stiut sa-ti ofere raspunsurile colegilor nostri referitoare la faptul ca ai fi ramas ori nu, insarcinata.

Cred ca nu ai fost casa la prietenul tau, cum ai spus, ai fost la unul al carui coeficient de inteligenta este sub nivelul primatelor.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Al naibii troll, habar n-are la 17 care-i treaba cu violul, e agresata sexual si nu stie daca a ramas ori nu gravida, dar toarna sfaturi fara numar

http://www.tpu.ro/utilizator/byjw/raspunsuri/

:))

| ShadoWCrist a răspuns:

Nu cred.Dar s-ar putea.

| dana12848 a răspuns:

Nu..nu cred tongue

| Dobrin_Maria_1999 a răspuns:

Nu cred.

| DoarSteff a răspuns:

1. N-am mai auzit de asa ceva, "prietenul" tau s-a masturbat inainte sa te "invadeze"? Doamne ce om prost (el). Fara suparare (serios fara ofensa). Dar oricum prostia e la tine ca te-ai dezbracat... zic eu. happy

| methodmen a răspuns:

Nu mai faceti lucruri fara sa le ganditi, e un sfat pentru viitor.
Ce cautai tu dezbracata daca nu aveai nici un gand? Erai in dilema...

| precious30 a răspuns:

Of....NU. NORMAL CA NU.
Daca el nu a ejaculat deloc si zici ca avea un lichid poate era chiar de la tine ala...
P.S. Daca ramai gravida in conditiile astea vei naste un fel de batman! laughing