| anonim_4396 a întrebat:

Se poate sa ramai insarcinata daca ti.ai excitat partenerul si atingandui dupa penisul si el avand lichid preejaculator iar la cateva minute gen 20 sa iti atingi vaginul, marginile mai exact? Dar sa fii inca "uda ".
Nu a existat penetrare. E exact ca si cum mi.ar fi bagat degetul in vagin dar s.ar fi sters pe maini de lichidul ala.

13 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Daca faci sex trebuie sa i ti asumi toate responsabilitatile, inclusiv cea a unei sarcini, altfel de ce faci sex nu? Dumnezeu a lăsat sexul pent ru a procrea, dar el a dat acest cadou numai persoanelor căsătorite, dar voi face ti cum vă taie capul, si după vă plînge ti pe TPU de teama de a nu vă lăsa insarcinate.Fiecare om este responsabil in fața lui Dumnezeu de actiunile pe care le face, fie ele bune, fie rele, dar cei ce fac sex in afara căsătoriei comit un păcat grav.

| Morenna10 a răspuns:

Daca nu a introdus lichid in interior nu sunt sanse

| neutrino a răspuns:

Nu a existat penetrare, este exact cum ti-ai fi bagat degetul in vagin!? Te rog sa ne explici cum reusesti asa ceva.

| Emilian65 a răspuns:

Daca stuatia este asa cum o prezinti tu, nu ai cum sa ramai gravida.

| SkyPilot a răspuns:

Foarte putin probabil. Cantitatea de lichid al lui era mica, lichidul poate sau nu sa contina spermatozoizi iar daca cntine sunt putini si nu foarte "in forma", ei mor in contact cu aerul. As zice ca sansele sunt practic zero.

| Raluu1234 a răspuns (pentru SkyPilot):

Din cate stiu eu lichidu ala are spermatozoizi daca a facut.o recent ultima data si a facut.o cam acum o luna jumatate.
Problema e ca eram in perioada fertila si de aia m.am speriat putin.
M.am sters destul de bine si dupa 20 de minute daca nu si mai mult nu cred ca mai sunt sanse.

| Raluu1234 a răspuns (pentru SkyPilot):

Plus ca nu au ajuns in vagin pentru ca nu am bagat degetul si inca sunt virgina.
Nu stiu acum, eu sper ca nu

| SkyPilot a răspuns (pentru Raluu1234):

48 de ore sunt viabili, nu o luna si jumatate. E suficient sa ajunga la intrarea in vagin. Din ce descrii, este practic imposibil sa fi ramas.

| Raluu1234 a răspuns (pentru SkyPilot):

Multumesc de raspuns. Ma panicasem si devenisem paranoica laughing
Deja ma vedeam ou kinder

| SkyPilot a răspuns (pentru Raluu1234):

Invatati-va sa va spalati dupa fiecare numar (inclusiv gura). Puteti inventa o joaca in doi la dus ca sa compensati faptul ca va strica cursivitatea actiunii happy

| SkyPilot a răspuns (pentru Raluu1234):

Ramai Bueno happy

| Alcyon a răspuns:

Nu prea cred ca e posibil sa ramai gravida astfel. Ar fi ceva de domeniul sf-ului. Totusi, ar fi bine ca-n perioada fertila sa fiti mai atenti.

| VictorVictoras a răspuns:

Spermatoizi mor in contact cu aerul, deci nu ai cum sa ramai. 0% sanse.