| RoXxanaaaツ a întrebat:

am o problema..care sper ca voi..sa ma putetii ajuta! Mie imi placea/place de un vecin/foarte bun prieten de famile, mai mare cu un an. vorbeam cu el, etc. dupa a venit vacanta si a plecat cu parinntii sai in Italia toata vara..cat a fost plecat.el nu a mai intrat pe FB sa vorbim,dar cand era in tara vorbeam.dar el tinea/tine la mine ca la o sora,dar,mie tot imi placea de el si la inceputul anului scolar cand am avut un nou coleg,care culmea straight face il chema tot Mihai,avea aceeasi inaltime,ma rogg nu-l vedeam pe noul coleg wow.,ziceam"coincidenta,ee." si in timpp s-a aflat ca una dintre cele mai bune prietene ale mele ii place de noul coleg si ca si fosteii cele mai bune prietenee ii place de el,si euu m-am dus o data la el la banca in ultima pauza si i-am spuss "haii maa staii si tu cu angryprietena mea cea mai buna) fa-o pentru mine macar, te roogg" ell nu a zis nimic, in ora i-a trimis biletel "vrei sa stai cu mine " X a zis da... dupa aceea oraa a ajuns acasa si i-a trimis mesaj ca a facut-o pentru cineva.etc. pe scurt "se despartea" ma rog practic nu se despartea ca nu a fost decat o relatie de 30 de min..patetic si a 2-a zii X mi-a spus ce mesaj i-a lasat ell pe FB euu atuncii am ramas ceva gen " :o wtfff!" laughing) si nu vorbisem decat eu si o colegaa..sii era binee big grin totii auu crezutt ca estee vorba de cealalta colega..sii dupa am inceput sa vorbim deoarece eu aveam un plan..sa-l fac sa ma placa iar dupa aceea daca mie tot nu-mi placea de el siii mintea si inima imi confirma ca-l place tot pe celalt il paraseam si dupa il cuplam cu una dintre alea 2, da., am inceput sa vorbim.(ca colegii/prietenii) pan' intr-o zii cand i-am zis ca mie nu-mi mai place de Mihai(vecinul) ca imi place de altcineva..sii ca nu stiu sa-i spun acelui baiaat sau nu, si el a zis ca doar daca sunt sigura ca si el ma place+ ca nu-i ok sa faca o fata primul pas... dupa l-am lasat..tot la fell, vorbeamm (ca prietenii) pan' intr-o zii cand i-am spus ca vreau sa-i spun ceva, dar dupa am zis "lasa" ell prima oara a incetat dar dupa nu..si dupa aceea l-am luat mai pe ocolite, ca daca spun prietenele ma vor considera tradatoare..ca nu vreau sa le pierd, nu-i spusesem ca-mi place de el.Si el mi-a zis ca prietenele mele nu ar trebui sa se bage in viata mea, si dupa i-am zis "am sa-ti le enumar si aii sa-tii dai seama" si le-am zis si dupa i-am zis "ai inteles' a zis ca a inteles perfect si a zis ca stiaa ..ca si-a dat seama/a simtit de cand am inceput sa vorbim mai mult. dupa, am vorbit/vorbit, si a inceput sa-mi placa de el..deoarece are acelasii nume/haine/caracter/inaltimee si mai seamana nitell si la infatisare cu vecinul,dupa chiar am iesit pe afara,cand maicasa pleca, el era cu mine,dupa ne-am certat,dupa am vorbit iar, dupa i-am ziss ca nu-mi place de el, ca eu..ca imi placee tot de celalalt Mihai(vecinul) si dupa in clasa el a speculat ca : eu cica i-as fii trimis msj pe FB ca mie nu mi-ar place de el ca mie imi place de un anume coleg care a zis el,ca as fii zis eu si ca eu stau cu acel coleg, a trecut pe langa banca mea se uita la mine cu un zambet diabolicc si mi-a ziss in soaptaa ti-am ziss ca ti-o fac, nu stiu, euu presupun ca a facut asta pentru ca am zis a nu-l mai plac. dupa nu am mai vorbit decat asa colegii..pan' cand eram afara cu catelul si a venit cineva dintr-o data pe la spatee si m-a speriat si dupa ne-am plimbatt si lui deja ii spusese o colega de-a mea ca vreau sa-i zic ceva si atuncii euu ziceam numai "aaa", l-am tinut asa vreo 40 de min..in timp am mai vorbit..sii euu i-am zis :face to face: dar nu pot sa vorbesc.el a zis prin bbiletel euu am spus nu..vad colegii,el a zis mi-l dai personal dar nu am vrut, si pe FB nu vroia el, dupa a 2-a zii i-am dat uneii prietene foartee bune,e ca o sora i-am dat biletul sa i-l dea,, si prietena mea mi-a spus sa raman dupa ore ca poate vrea sa-mi spuna ceva dar, nu am ramas..si
in prezent euu ii plac pe aman2 dar acum cu veecinul numai vorbesc..numai sta aici, si colegul decat "ba desteptule e valoare adjectivala, nu substantivala" sad si ..euu acum ii plac pe amn2.dar nu stiu pe care sa-l aleg!? ..colegul ui meu, lui Mihai, chiar ii place de mine sau nu? Fundaa! va rog, hellp mee sad

2 răspunsuri:
| RoXxanaaaツ explică:

Insistat* colegului* "staii si tu cu X (una dintre cele mai bune prietene de-a mea)* scuzatii greselile...

| RoXxanaaaツ explică:

A.da si Aa2a zii dupa ce i-am spus sa stea si i-a trrimes mesaj a venit la mine la banca si zice "vezii ma ca pan' la urma ti-am facut pe plac?"