| anonim_4396 a întrebat:

Vara trecuta gen vara 2020 am primit friendzone de 2 ori, o data de la un baiat mai mare cu 2 ani, oricum știam ca nu am șanse dar eram atrasa de fizicul lui și o data de un baiat mai mic cu care chiar credeam ca am șanse, imi făceam speranțe și efectiv mi-am pierdut 2 luni din vara încercând sa ma apropii de el insa m-a plăcut o perioada (câteva săptămâni) dar după a început sa placa alta fata și mna, am zis "stop, imi pierd timpul degeaba crezand ca am șanse" asa ca încet, încet mi-am luat gândul de la el. Acum vreo 2 saptamani am început sa ies și cu alta gasca și acolo este un baiat de 13 ani aproape 14, frumos, inalt, de treaba și asta îmi dăduse curaj sa fac cunostinta cu persoanele din gasca lui inclusiv el. O sa fac puțin și storytime.

Ma plimbam într-o seara prin cartier cu un baiat si pe o străduță trec doua fete alergând, în spatele lor un baiat, după un alt baiat merge spre ei și încă vreo 3 fete ma opresc și una dintre ele imi spune "fata, baiatul blond care a trecut acum se holba la fundul tău" eram ceva de genu "umm, ok..." si dupa m-a întrebat pe mine și pe baiatul cu care ma plimbam "voi doi sunteți împreună?" si nu, nu eram doar ca il ajutam sa se pună cu o fata gen ii dadeam sfaturi etc si ne plăcea sa ne plimbam ca sa vorbim special de acest subiect. Ii răspund cu "nu" si ma întreabă "sunteți frati?" eu "nu, suntem doar prieteni" și după am plecat. Mereu cand ne plimbam (adica în fiecare seara) treceam pe acolo pentru ca eu și băiatul cu care ma plimbam vorbisem ca dacă îl vedem pe baiatul blond ii cer Instagramul și mai mult de asta treceam pe acolo. Într-o seara ma plimbam cu doua fete pe acolo și am dat de ei, cred ca aceeași fata care mi-a zis atunci ca se holba la fundul meu ne-a strigat, cand ne-am întors erau 2 baieti în picioare (blondul și celalalt care alerga) și când au văzut ca ne-am intors băieții s-au pus jos(gen în fața lor era o mașină) și fata ne-a spus ca băiatul ala blond se uita la fundurile noastre și atunci mi-am dat seama ca poate era metafora ca sa ne bage în seama pentru ca toate 3 aveam hanorace lungi și largi gen over size și atunci a fost prima oara când le-au văzut și pe acele 2 fete deci da, cred ca era un plan ceva sau poate ca băiatul o punea pe acea fata sa ne zică asta, nu știu dar oricum cred ca era un plan. După vreo 30 min le-am propus fetelor cu care eram sa mergem acolo și sa ne împrietenim cu ei asa ca am mai luat câțiva din gașca noastă și ne-am dus la ei, i-am întrebat dacă se putem sa stam cu ei, am făcut cunostinta cu ei, am stat cu ei și după am plecat. De atunci ne ducem în fiecare seara(cand ieșim) la ei și sunt foarte de treaba, inclusiv blondul care "se uita la fundurile noastre".

Din primele zile în care am început sa mergem la ei am inceput sa îl plac pe baiatul blond dar efectiv mi-e teama de ce reacție va avea în caz ca va afla. De când am primit vara trecuta fz-urile alea mi-e teama sa imi mai exprim sentimentele atunci când plac un baiat mai ales ca atunci când am primit fz unele persoane au făcut mișto de mine. Dacă nu ma place chiar nu vreau sa stau cu gândul ca știe ca îl plac și cred ca nici nu o sa ma mai bage în seama și de plăcut... Nu cred ca sunt șanse ca el sa ma placa. O fata mi-a zis ca nu trebuie neapărat sa ii zic dar pur și simplu sa ii arat sau sa ii dau câteva "indicii" ca să își dea seama singur și după sa imi spune el ceva sau sa ma intrebe ceva.

Ce as putea sa fac ca sa afle ca il plac fără sa ii zic sau ca să ma apropii de el fara sa par enervantă? Și va rog, nu imi spuneți "spune-i direct", nu vreau sa ii spun. Ps: eu am 13 ani

4 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

La vârsta ta se intampla lucuri de genul, dar trebuie sa te puna pe gânduri faptul că în loc sa se uite la tine ca om s-a uitat la părțile tale mai intime.Chesti asta poate sa fie un semn ca vrea sa pipăie si el ceva nu ca o sa faci nunta cu el.
Parerea mea este sa ai grija cu dragostea asta la prima vedere, cand am fost aproximativ de ani tai si eu am pățit sa ma îndrăgostesc orbește dar crede-mă că la ani tai nu vei face diferenta dintre bine si rau, dintre o alegere înțeleaptă si una proasta.Eu era sa o pățesc nasol dar am reusit pe ultima sută de metri sa ma redresez.

| SilentRain a răspuns:

N-am citit toata tragedie asta
Dar sfatul meu e ca la 13 ai ai tai sa lași băieți și relatile

| CristianaCrss a răspuns (pentru SilentRain):

Nu

| SilentRain a răspuns (pentru CristianaCrss):

Bravo, o sa te *** la 15 și la 16 avort
Băieți vor sa te ****, rar o sa găsești unul care vrea ceva serios și platonic
Cum ești o mucoasa care vede lumea mov, roz și steluțe, vei fi ușor de prosti
Lasă rahaturi astea la 13 ani, o sa ai timp de asta la 18+