| anonim_4396 a întrebat:

:*cunosc un tip timp de 8 ani si in ultimii doi ani am fost de 2 ori impreuna, iar dupa ce ne-am despartit, am continuat sa fim prieteni foarte buni. Eu il iubesc de 3 ani, chiar si dupa ce ne-am despartit. Ultima despartire a fost acum 2 luni pentru ca a inceput sa o placa pe cea mai buna prietena a mea. Astazi am mers la niste prieteni de familie si a venit si el. Eram 3 fete si 2 baieti. Eu cu una dintre fete ma inteleg super bine. Si noi 3 (eu, fata cu care ma inteleg si baiatul pe care il plac) ne-am dus intr-o camera singuri si am inceput sa povestim. El s-a pus cu capul la mine in brate si statea intins si am inceput sa vorbim despre cum ar trebui sa fie persoana perfecta pentru noi. Eu am inceput si dupa fiecare chestie pe care o ziceam el spunea " ma regasesc". Si cand a inceput sa ma strezese putin, l-am intrebat" astea sunt un fel de apropouri?" si el " da", insa eu deja vorbeam cu tipa aia si nu am mai apucat sa ii raspund. Cand a fost randul lui a zis de la inceput ca eu o sa ma regasesc. Si ma rog, a inceput el sa spuna acolo. Si tot in ziua asta ne-am prostit putin. Adica eu l-am muscat de gat, el ma mai apuca de sani si tot zicea " vai, dar de cand ai ochii asa frumosi?" si ma intimidam. Am mers de vreo 2-3 in fata oglinzii ca sa ma aranjez, si de fiecare data venea dupa mine si m-a intrebat " de ce tot vii aici?" si eu am zis " pentru ca sunt draguta." si el a zis " stiu." si m-a luat in brate pe la spate. Si tot azi, cand de abia ajunsese, l-am intrebat daca o mai place pe cea mai buna prietena a mea si a zis ca da. Si tot azi m-a intrebat in gluma daca vreau sa ne casatorimlaughing (avem 14 ani, amandoi) si eu am zis da si de atunci am inceput sa ne spunem unul altuia " iubire" etc.laughing Si ma cam urmarea..Off..Nu stiu ce sa mai cred, ma place sau nu? Va rog, sper ca ati avut rabdare sa cititi tot. Chiar ma simt foarte nasol...(btw, prietena mea cea mai buna nu il place pe el absolut deloc. Au fost mai demult impreuna, dar acum ea nu mai e interesata de el, desi sunt prieteni buni).

4 răspunsuri:
| NoNameexd a răspuns:

Este imposibil să rămâi prietenă cu cineva cu care ai fost,care l-ai iubit și îl iubești.Te sfătuiesc să nu-i arăți că ești interesată de el,pentru că băieții/bărbații după ce obțin ce vor,știu că te au sub' papuc și fac ce vor din tine! Nu toți,dar sunt destul de multe cazuri! Tratează-l cu indiferență și nu-i arăta că te pierzi "în ochii lui frumoși„ sau că aștepți vreun "Hai să ne împăcăm de la el„,poate tu mai ți la el,dar trecutul e trecut, n-o să poți niciodată să te bucuri de prezent sau să te uiți spre viitor, dacă încă te uiți în trecut și-l răscolești! El este convins că tu încă îl placi prin felul în care te străduiești să-l ignori. Dacă vrei poți lupta pentru el, dar citește ce ți-am scris mai sus.N-o să poți să vezi spre viitor, ai doar 14 ani, nu e iubire, ci doar obisnuință, crede-mă știu ce zic. Sper că te-am ajutat.Baftă!

| JohnCena02 a răspuns:

Isi bate joc.

| OchiiDinUmbra a răspuns:

Stii ca se spune ca un baiat si o fata raman prieteni dupa ce se despart daca nu sau iubit niciodata sau daca inca se iubesc.din privinta ta, tu inca il iubesti insa ia gandeste-te ca el a fost cel care a vrut despartirea asta si apoi a ramas prieten.concluzia mea ar fi ca nu te place.de fapt scuze, ii place de tine, ii pari simpatica insa nu te iubeste asa cum faci tu.nu stiu ce sfat sa-ti dau, pe bune..scz.dar sper ca tema ajutat

| Mytsaa a răspuns:

BlondiiS are dreptatehappyLa 14 ani e obisnuinta, poate un sentiment de prietenie mai special.Am 18 ani, am avut o relatie de 4 ani dar numai 2 din ei am iubit cu adevarat..Restul a fost obisnuinta si un sentiment de prietenie mult prea intens ca sa pot sa-l parasesc.Am crezut ca iubesc dar mi-am dat seama abia dupa inca doi ani ca de fapt nu mai era chiar iubire.
Daca lui ii place de prietena ta dar se giugiuleste cu tine e clar ca nu e decat un copil, un gagicar.E varsta, n-ai ce-i face.Nu te iubeste, doar ii place sa te pipaie si sa vada cum tu raspunzi gesturilor lui.