| SenpaiNone a întrebat:

Bună, pot sa zic ca sunt distrusa sentimental si nu mai stiu cum sa ies din sitoatia asta pur si simplu nu am scapare sad m-am mutat in spania. si nu prea pot sa uit ce o fost in romania. As vrea sa ma intorc deoarece nu stiu limba mama mea o spus ca o sa invat la scoala asta in care sunt acum dar faza e ca lectiile sunt prea lente pentru mine si invat foarte repede ca sa merg la o scoala de muzica. as vrea sa invat mai repede. problema e ca mie mi-o placut de un baiat din romania pot sa zic ca am umblat cu el 2 ani dar dupa aceea ne-am despartit dar tot ne-am mai iubit stiu asta sigur dar nu mai vroiam sa ii fac rau deoarece stiam ca o sa plec cand a aflat ca plec nu mai imi zicea ca sa ne impacam ci numai ma imbratisa ca stia fara sa stiu eu. nu stiu cum thinking Nu prea pot sa uit nici chestia asta si amintirile cu el ..plus nu pot sa mai merg la o scoala de muzica deoarece e prea departe si in orasul in care locuiesc nu exista asa scola maica mea o zis sa uit de asa ceva ca muzica nu aduce nimic sad si nu ma intrebati de prietenica aia nici nu mai imi scriu. numa baiatul asta sad ce sa fac sa uit de baiatul acesta si visul meu cu scoala de muzica? sad pentru ca ma doare faptul ca nu mai pot fii cu persoana care o iubesc tare tare si sa imi indeplinesc visele sad ce sa fac? Ca nu mai pot de durere sad scz de categorie

3 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Stai linistita, o sa iti ia cam maxim 3 ani pana o sa uiti. Problema ta reala este de fapt ca nu te adaptezi in Spania si de aceea revii la chestiile care te leaga de Romania.

Fa-ti un prieten spaniol.

| AliGab a răspuns:

Eiiii...mama ta cam are dreptate cu muzica. Nu faci mare lucru cu ea, dar o poti face in paralel cu studiile sau cariera ta ca pe un hobby. Eu am o prietena care s-a maritat in Olanda si este programator, dar a studiat chitara si muzica in paralele cu facultatea si este destul de buna si la muzica, numai ca o practica decat ca pe un hobby, nu ca o profesie. Cat despre prieteni, gaseste-ti prieteni in zona in care locuiesti/inveti si/sau astepti sa devii majora si ii spui mamei tale ca vrei sa iti continui studiile in Romania (facultatea) happy. Succes

| cristi10grei a răspuns:

Hai sa spun ceva 1 spune mersi ca ai plecat din romaniea crede-ma o sa fie bine cu timpul te cred e greu dar o sa te obisnuiesti cu scoala colegi noi, 2 iubirea off da e greu dar usor usor trece cunosti alti baieti alte chesti, doar ai rabdare incearca sa te calmezi sufleteste