| RightHereWFU a întrebat:

Povestea mea a inceput acum un an si jumatate, cand l-am cunoscut pe el...am fost impreuna o luna, apoi a plecat in strainatate si nu mi-a mai dat niciun semn de viata, dar mereu ma cauta cand vine in tara. S-a purtat foarte frumos cu mine, m-a prezentat alor lui, eram impreuna peste tot, insa m-a deranjat ca inca de la inceput a vrut mai mult...sa se culce cu mine.La inceput a zis ca ma asteapta pana cand voi fi pregatita, dar tot a insistat sa facem dragoste.
Acum s-a intors in tara si iar m-a sunat. Ne-am intalnit si am mers la el acasa...am vorbit multe chestii si chiar imi place de el, il ador. E diferit de ceilalti, e destept si ma atrage.Insa iarasi a vrut mai mult.As vrea sa fac pasul asta cu el, dar cred ca o sa imi para rau. I-am zis ca atunci cand se intoarce in strainatate se face uitat, nu mai da niciun semn de viata si ca nu as vrea sa fac asta cu un baiat cu care nu am o relatie, iar el a zis (si are dreptate) ca e plecat 10-11 luni, iar in tara vine de 2-3 ori pe an si ca nu pot eu sa il astept atata timp. Are 23 de ani, iar eu aproape 17. Vreau sa imi incep viata sexuala alaturi de el, dar nu pot sa imi dau seama daca simte ceva pentru mine.De ce ma cauta cand vine in tara daca pana acum nu am cedat? Cand ne-am trezit, azi, voia sa facem poze, dar am facut poze si inainte si nu mi le-a trimis. a zis ca nu le mai are.Astazi cand m-a adus acasa a venit si mama lui, pentru ca aveau treaba undeva..si ne-a facut o poza impreuna. O ador si pe mama lui, e o femeie de nota 10. M-am atasat foarte mult de ei si nu stiu ce sa fac.Ar schimba oare ceva daca fac pasul cel mare?

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Gandeste te bine inainte de a face pasu asta, nu stiu daca s ar schimba ceva in privinta lui daca ai ceda

| traficanta a răspuns:

Ce sa schimbe ma. poate doar sa va apropie.

| KARINA2012 a răspuns:

Da.Ar schimba foarte multe, dar nu in bine, parerea mea.
Daca te iubeste sincer, va intelege si va astepta.Si sigur te va cauta in continuare, doar a demonstrat asta.Si poate, in sinea lui, te va aprecia mai mult, chiar daca insistentele lui iti dau de inteles contrariul.
Sper sa iei o decizie inteleapta, pentru ca mai tarziu sa nu-ti para rau.