| Anonim200029393 a întrebat:

Buna, prietena mea a facut sex in data de 12 iunie, s-a rupt prezervativul, cu ejaculare in interior. In data de 13, dimineata a luat escapelle, iar dupa 3 zile a avut sangerari, care au durat in jur de 5 zile. Poate fii vorba de o sarcina, sau o simpla reactie adversa? Dupa cat timp se regleaza menstruatia?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Poate fii vorba de efectele negative ale bombei Escapelle, efecte care ii vor da tot sistemul hormonal peste cap, pe urmatoarele 6-12 luni, cand cilcul, ovulatia si perioada fertila nu vor mai veni dupa nici o regula, ci aleator, dupa cum vrae el.

Ciclul menstrual se va regla dupa 6 luni sau chiar 1 an, depinzand de la femeie la femeie, cat de rau i-a fost afectat sistemul hormonal.

Cum o asemenea bomba se poate lua 1 singuar data in viata femeii, de acum inainte se recomanda folosirea prezervativului, la absolut toate partidele sexuale.
Sanatate multa!

| sofisis a răspuns:

Voi cititi vreodata prospectele? Este normala sangerarea. Inseamna ca pastila si-a facut efectul...

| GouDidodino a răspuns:

Dar cu cine a făcut sex?

| Oanaoni a răspuns:

Este de la.pastila. cauta pe yt sa vezi despre pilula ee a doua zi...