| anastasiiiiiiiaaaa a întrebat:

Prietena mea a fost cu un baiat acum 2 ani. El a plecat in strainatate dar inainte au facut dragoste( ea era virgina). El a zis ca se va intoarce si o suna zilnic apoi ea s`a pus cu alt baiatstraight face pe care il insela pentru ca si el a trebuit sa plece in strainatate vreo 3 lunistraight face( si cica il iubea). Apoi de craciun anul asta s`a pus cu altul pe ascuns si pe asta il iubeste cicastraight face. Aici la bloc s`a mai sarutat cu unu si cica simte ceva pentru el.Primul baiat nu s`a mai intors deoarece a aflat ca ea era cu altcineva si nu mai avea rost.Acum acest baiat a venit si vrea sa fie cu mine si ne-am sarutat de cateva ori. Pana la urma am hotarat sa ii spun prietenei mele pentru ca nu era corect sa ii ascund si daca nu ii ziceam eu ii ziceau alte pers si era mai urat. Acum s`a suparat pe mine si spune ca spera sa patesc si eu acelasi lucru adica asta sa ma. si sa plece straight face si ca voi afla cum e ca prietena ta sa se sarute cu cel cu care te`ai dizvirginatstraight face. Adica ma amenintathinking eu nu vreau sa ma cert cu ea pentru un baiat. Ce sa fac? ce sa ii spun ca sa o fac sa intelega ca doar ne-am sarutat ca eu nu vreau sa fiu cu el?

6 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Daca nu vrei sa fii cu el care mai e problema?!

Spune-i ca a fost doar o ''joaca'' si atat.

| KaterinaPetrova a răspuns:

Buna.prietena ta cam umbla,, din floare in floare'' si nu prea este un anturaj bun pentru tine. ea spera ca tu sa patesti un lucru rau, cum a patit si ea.nu crdd ca iti este prietena adevarata. poate ca acel baiat nu voia sa fie acum cu tine daca ea nu il insela cu 234 de baieti. eu zic sa fii cu baiatul ala daca simtiti ceva amandoi si gata. ca stii cate fete sunt care in fata se dau prietene si pe la spate te barfesc si etc...multetongue

| MyFirstLove a răspuns:

O mai numesti prietena? uite ce o ajuns o curva.
Tu vezi-ti de viata ta nu te lua dupa ea.

| Mixed a răspuns:

Buna happy
In primul rand nu e vina ta ca ei ii place sa umble de la unul la altul.
In al doi'lea rand au fost acum 2 ani.
Nu te simti vinovata cu nimic, e viata ta! Sunt de acord cu Katerina, nu e un anturaj bun pentru tine.
Poate acest baiat vrea sa o faca geloasa cu tine, si din cate vad reuseste foarte bine, nu te lasa inselata de aparente pentru ca in mainile acestui baiat ai putea fi o "jucarie" pentru a se "razbuna" intr'un fel pe "prietena" ta. Mult noroc.

| ღAnonimaღ a răspuns:

O prietena adevarata nu facea ce a facut ea. Daca era prietena ta te-ar fi intrebat ce se intampla intre voi doi, iar tu i-ai fi spus adevarul. In loc sa te intrebe s-a suparat repede. Si in plus baiatul nu mai e al ei si daca nu l-ai fi sarutat tu ar fi facut-o alta. Stai linistita, prietena ta o sa-si dea seama de ce a facut si o sa va impacati. Te pup!

| Corynutza232 a răspuns:

Parerea mea este daca ea iti era prietena adevarata se bucura pentru tine si nu te ameninta. Tu nu ai nici o vina daca acel baiat a aflat ca avea pe altul e ceva normal sa nu se mai intoarca la ea iar daca acel baiat te place eu zic sa nu ii dai importanta "prietenei" tale! Mult succes kiss!