| anonim_4396 a întrebat:

Buna,
Prietena mea, acum 2 zile (2 ianuarie, seara) a observat niste sangerari de culoare ROZ. Aceste sangerari au continuat si ieri si astazi si curge foarte putin. Ciclul menstrual trebuia sa vina cam inainte de Craciun (25 decembrie). In concluzie, daca ciclul ei menstrual a venit ACUM, nu a intarziat nici o luna inca. Este prima data cand e vorba de sangerari ROZ, niciodata nu a mai patit asa si tin sa mentionez ca astea au aparut dupa 2 saptamani de la un contact sexual de pe data de 18 decembrie. Ultimul contact sexual fiind pe data de 1 ianuarie, iar de fiecare data ne-am protejat. Pe langa sange roz, au mai aparut si alte simptome precum mici dureri abdominale.
Care ar putea fi cauzele si ce recomandati?

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Recomand consult medical la ginecolog, noi nu suntem medici, nici medicii nu te consultă prin telefon, trebuie sa o vada sa o consulte.

| GoldenZenith a răspuns:

Poate fi o dereglare. posibil sa ii vina menstruatia.